01.06.2018

4.- 10. juunil toimub VI Eriti Lühikeste Filmide Festival (ELFF)

ELFF on rahvusvahelise filmifestivali Tres Court (Prantsusmaa) Eesti harufestival. Tres Court’il linastuvad 9 päeva jooksul rohkem kui 100 Prantsusmaa linnas ning 23 riigis üle terve maailma filmid, mille pikkus on kuni 4 minutit. Sellel aastal 20. korda toimuvat Tres Court filmifestivali retrospektiivi näitab  4 - 9 juunil Delfi-TV.

Läinud aastal, mil Eestis toimus festival viiendat korda, linastus ETV-2 ekraanil selle puhul festivali retrospektiivprogramm, mis kogus Eestis üle 30000 vaataja.

Festivali põhiprogramm toimub 10. juunil kinos Sõprus, kus filmisõbrad saavad näha üle 100 filmi 4-s programmis ja osaleda žüriitöös rahvusvahelise võistlusprogrammi parima filmi valimisel. Kõikidest vaataja hääletamises osalevatest riikidest kogutud tulemuste põhjal selgub festivali üldine publiku lemmik ja Grand Prix võitja. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja kaks Instikurmu muusikafestivali ja PÖFF Shortsi festivalipassi.

Seoses Très Court Festivali 20. aastapäevaga saab esmakordselt eraldi programmina näha Prantsuse filme. Valikust leiab Prantsusmaa filmitegijaid, prantsuskeelset toodangut ning vihjeid prantsuse kinole ja kaasaegsetele rahvuslikele probleemidele, mis kõik kindlustavad 100% "made in France" naudingu.

Festivali lõpetab maiuspalana programm „Rämps ja glamuur“, mis on eelkõige mõeldud tugevama närvikavaga filmisõbrale: valik on suunatud informeeritud vaatajale, kes on valmis vastu võtma kõige sobimatumaid, ebaharilikke, sotsiaalseid norme rikkuvaid ja nauditavaid väga lühikesi filme üle maailma.

4.-9. juuni: Delfi-TV erilinastused 24/5

10. juuni: Kino Sõprus:
Prantsuse parimad  k 16.30
Võistlusprogramm I k 18.00
Võistlusprogramm II k 19.30
Rämps ja glamuur k 21.00 *
* Vanusepiirang 18 

Koduleht:www.elff.ee 

Teaser:
https://vimeo.com/272726662 

Kino link:http://www.kinosoprus.ee/et/yritus/eriti-luhikeste-filmide-festival-2018 

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/466091050512871/ 

Kontakt:
Peter Murdmaa
elff@trescourt.com  

Korraldab: Eesti Lühifilmi Keskus
Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital
Partnerid: Delfi-TV, Kino Sõprus, Intsikurmu, Institute Francais, PÖFF Shorts. 

Kalender

Uudised

Euroopa noored valisid oma lemmikfilmiks "Poksiplika"

Üleeuroopalise hääletuse tulemusel võitis Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna Hollandi draama "Poksiplika". Film, mis räägib mässumeelse tüdruku teekonnast kikkpoksi meistriks, jõuab levitaja Estinfilmi vahendusel varsti ka Eesti ekraanidele.
Loe lisa