26.02.2020

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

20. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.Bayala on lummav maailm täis haldjaid, lustakaid loomi, kuninglikke lohesid ja fantastilisi seninägematuid maastikke, mis peaksid rõõmu ja põnevust pakkuma kõigile. Kuna aga kõik lohed on aegade jooksul Bayalast kadunud, on hakanud hääbuma ka Bayala võluvägi. Päikesehaldjate printsessid Surah ja Sera avastavad enda suureks rõõmuks, et nende käes olev lohemuna on võti, millega õnnestub ehk päästa nii Bayala, maagia kui ka lohed. Kuid retk Lohede Mäele ei saa olema kergete killast.

„Ma usun,“ on režissöör Aina Järvine filmi tutvustades öelnud, „et enamiku inimeste sees on peidus väike säravate silmadega jõnglane, kes usub haldjatesse, lohedesse ja maagiasse. Minu sees olev jõnglane rebestas oma ruuduliste tunkede põlvi, samal ajal kui seikles võlumaailmades. Seega, kui mulle pakuti võimalus nüüd, nii 40 aastat hiljem, luua täiesti uus maagiline maailm ja viia erilised tegelased (koos vaatajatega) sinna seiklema, siis kuidas oleksin ma saanud sellele ei öelda? Meie lugu on täis seiklusi, sõprust, natukene ka kurbust ja valu. See on lugu haldjaprintsessi eneseotsingutest ja mõistmisest, et maagaiaga on lood nii nagu muudegi asjadega siin elus – kõik oleneb eesmärgist, miks midagi tehakse. Kuigi meie peategelasteks on tüdruk-haldjad, tegime me tiimiga kõik endast oleneva, et lugu oleks põnev vaadata ka poistel ja lapsevanematel. Eks igaüks saab kinno minnes ise otsustada, kui hästi see meil välja kukkus.“

„Bayala: maagiline teekond“ on Aina Järvine esimene täispikk film režissöörina. Ta on aastaid olnud Saksas populaarsete teleseriaalide „Bibi Blocksberg“ ja „Bibi und Tina“ režissöör, ning lavastanud mitmeid lühianimafilme koos Meelis Arulepaga animastuudios A Film Eesti. Aina on kätt proovinud ka stsenaariumikirjutamises ja veebruaris Eesti kinodes esilinastunud „Sipsiku“ stsenaarium valmis Karsten Kiilerichi ja Aina vahelises koostöös.

„Bayala: maagiline teekond“ on dubleeritud eesti keelde stuudios Filma Audio ja tegelastele on andnud hääled teiste hulgas Kaisa Seide, Helena Lotman, Merit Männiste, Eva Püssa, Marilyn Jurman, Liina Vahtrik, Karol Kuntsel ja Priit Strandberg.

Filmi pikkus: 1h 25min

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=bm8tJt_-5V4
Filmi info: http://gpicinema.com/eesti/?page_id=3893 ja https://www.imdb.com/title/tt7063304/


Lisainfo:
Aina Järvine
ainajarvine@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa