26.02.2019

Algasid Riho Undi uue animafilmi “Tiivad” võtted.

Stuudios Nukufilm algasid animafilmi „Tiivad“ võtted. Filmi aluseks on Eduard Bornhöhe kirjanduskangelase, leiutaja Jaan Tatika kirjavahetus kuulsa Itaalia multitalendi ja renessansiajastu suurkuju Leonardo da Vinci vaimuga.  Kõiki füüsikaseadusi arvesse võttes üritavad mehed võitu saada gravitatsioonijõu fenomenist, et lennutada inimene kõrgele sinitaevasse. Filmis ei puudu ka romantiline liin ja armukolmnurk, millesse on peale Jaani ja Leonardo vaimu kaastatud ka Jaani kaunis naine Liisa.Riho Undi eelmine film „Maria ja 7 pöialpoissi“ esilinastus 2017. aastal. Sellele eelnenud „Isand“ (2015) pälvis ohtralt rahvusvahelist tähelepanu ning kiitust. „Isand“ sai aastal 2015 Annecy rahvusvahelisel filmifestivalil žürii peapreemia. 21. märtsil esilinastub Nukufilmi täispikk animafilm, Kaspar Jancise „Kapten Morten lollide laeval“, kus Riho Unt on kaasrežissöör ning ka dekoratsioonikunstnik.

Filmi „Tiivad“ operaator on Ragnar Neljandi, kellega Riho Unt on teinud koostööd nii „Kapten Mortenis“ kui „Isandas“ ning kes on oma visuaalse pildikeele eest samuti pälvinud ohtralt kiidusõnu ning auhindu. Filmi peaanimaator on Märt Kivi, kelle animeeritud on samuti nukud nii „Kapten Mortenis“ kui ka „Isandas“.

Film on kollektiivne kunst ning loominguline kooslus Riho Unt – Ragnar Neljandi – Märt Kivi on koos teinud mitmeid vägagi edukaid filme.

Filmi võtted on plaanis lõpetada juunis ning film ise aasta lõpuks.


Lisainfo:
Kerdi Oengo, produtsent,
Nukufilm OÜ
Tel 51 63 833
E-mail: kerdi@nukufilm.ee

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa

Esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“

12. märtsil kell 18.00 esilinastub Filmimuuseumis Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“. Filmi keskmes on 1980. aastal Afganistanis vangi langenud ja islamiusku astumise hinnaga ellu jäetud endine nõukogude sõdur Bahretdin Hakimov. Hakimov, afgaani nimega Sheikh Abdullah, oli lähedaste jaoks teadmata kadunud 2013. aastani. Peale mudžahiididega liitumist sõdis ta nõukogude relvavendade vastu ja liitus hiljem Talibaniga. Vahur Laiapea filmis teda Heratis 2016. aasta sügisel.
Loe lisa