26.02.2019

Algasid Riho Undi uue animafilmi “Tiivad” võtted.

Stuudios Nukufilm algasid animafilmi „Tiivad“ võtted. Filmi aluseks on Eduard Bornhöhe kirjanduskangelase, leiutaja Jaan Tatika kirjavahetus kuulsa Itaalia multitalendi ja renessansiajastu suurkuju Leonardo da Vinci vaimuga.  Kõiki füüsikaseadusi arvesse võttes üritavad mehed võitu saada gravitatsioonijõu fenomenist, et lennutada inimene kõrgele sinitaevasse. Filmis ei puudu ka romantiline liin ja armukolmnurk, millesse on peale Jaani ja Leonardo vaimu kaastatud ka Jaani kaunis naine Liisa.Riho Undi eelmine film „Maria ja 7 pöialpoissi“ esilinastus 2017. aastal. Sellele eelnenud „Isand“ (2015) pälvis ohtralt rahvusvahelist tähelepanu ning kiitust. „Isand“ sai aastal 2015 Annecy rahvusvahelisel filmifestivalil žürii peapreemia. 21. märtsil esilinastub Nukufilmi täispikk animafilm, Kaspar Jancise „Kapten Morten lollide laeval“, kus Riho Unt on kaasrežissöör ning ka dekoratsioonikunstnik.

Filmi „Tiivad“ operaator on Ragnar Neljandi, kellega Riho Unt on teinud koostööd nii „Kapten Mortenis“ kui „Isandas“ ning kes on oma visuaalse pildikeele eest samuti pälvinud ohtralt kiidusõnu ning auhindu. Filmi peaanimaator on Märt Kivi, kelle animeeritud on samuti nukud nii „Kapten Mortenis“ kui ka „Isandas“.

Film on kollektiivne kunst ning loominguline kooslus Riho Unt – Ragnar Neljandi – Märt Kivi on koos teinud mitmeid vägagi edukaid filme.

Filmi võtted on plaanis lõpetada juunis ning film ise aasta lõpuks.


Lisainfo:
Kerdi Oengo, produtsent,
Nukufilm OÜ
Tel 51 63 833
E-mail: kerdi@nukufilm.ee

Kalender

Uudised

Kinos Artis toimuvad 21.- 22. augustil Balti filmipäevad

Balti keti 30. aastapäeva raames näidatakse Artises kahel järjestikusel õhtul Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloome paremikku ning kavas on kohtumised filmitegijatega. Programmis on ka kaks Eesti osalusega dokumentaali. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on kõigile tasuta.
Loe lisa