19.06.2018

Algasid Urmas E. Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" võtted

17. juunil algasid Lääne-Virumaal Urmas Eero Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" võtted. Film sünnib täielikult erakapitali toel ning esilinastus on planeeritud 2019. aastasse. Juhusliku tööotsa tőttu saabuvad suure kiirtee lähedal asuvasse metsatallu vennad Tom (Kristjan Kasearu) ja Markus (Franz Malmsten). Vana kuuri lammutamine vőtab aga veidra pöörde, kui tallu ilmub kummaliselt käituv Dora (Kersti Heinloo). Naine teatab, et on metsa kaotanud oma väikese lapse ning vajab nüüd kiiresti abi. Ootamatult käivitub aga jube vőitlus elu ja surma peale ning ilmsiks hakkab tulema ammune koletu kuritöö, mille osalised ei ole rahu saanud ka pärast surma.

Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, filmi operaator Kristjan-Jaak Nuudi. Osades Kristjan Kasearu, Franz Malmsten, Kersti Heinloo, Brigitte Susanne Hunt, Maia Vahtramäe, Merilin Mälk, Mart Sander jt.

"Eestis tehakse kahetsusväärselt vähe õudusfilme. See, et nii mõnigi linateos Eesti kinoloos on tegelikult kujunenud täielikuks õuduseks, on pigem juhuslik asjade käik kui teadlikult planeeritud tulemus. Meie aga läheneme sellele žanrile otse, liigse peenutsemise ja häbitu muigega suunurgas," lisab Urmas Eero Liiv.

Filmi Facebooki leht: fb.com/kiirteeporgusse/

Urmas Eero Liivi esimene täispikk mängufilm "Must alpinist" esilinastus 2015. aasta sügisel.

Teate edastas:
Katrin Maimik
56502721
siirijaviivi@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa