18.06.2018

Animafilm “Teofrastus” otsib toetust järeltöötluseks

Lühianimafilmi „Teofrastus“ valmimine Nukufilmi stuudios on jõudnud tähtsa teetähiseni – seitse kuud kestnud võtteperiood sai 1. juunil läbi. Selle plastiliini-tehnikas filmi ülesvõtmine oli mahukas ja keeruline töö, mis vajas paljude inimeste pühendumist, usku ja entusiasmi. Kuid ees on veel kogu järeltöötluse etapp.Filmi on toetanud Eesti Kultuurikapital ja Eesti Filmi Instituut, aga nendest toetustest ei piisa filmi helindamiseks. Seetõttu on „Teofrastuse“ autorid algatanud Hooandja kampaania, et filmi teostumine ei jääks seisma ja see oleks võimalik välja tuua juba sel sügisel, nii nagu plaanitud.

Filmi helindusega hakkab tegelema andekas helirežissöör ja muusik Ekke Västrik. Filmi muusikat teeb aga Mari Jürjens, kes kirjutab Astrid Reinla luuletuse "Kasside mälestuseks" sõnadele filmi tunnuslaulu. Hoogu selle olulise töö jaoks saab anda siin: https://www.hooandja.ee/projekt/animafilmi-teofrastus-helindamine

“Teofrastus” on animeeritud lühifilm Astrid Reinla samanimelise raamatu põhjal. See on lugu kassist, kes otsib kohta, mida saaks nimetada koduks. Tegevus toimub 1980ndate Eestis. Filmis kasutatavat nukufilmi tehnikat võib nimetada plastiliini-realismiks - kogu filmi maailm ja nukud on plastiliinist, käsitsi valmistatud ning võimalikult realistlikud. Filmi dekoratsioonide ja nukkude valmistamiseks kulus kokku 80 kilo plastiliini! Kunstnik-lavastaja Pärtel Tall ja suur Nukufilmi nukutegijate ja dekoratsioonimeistrite meeskond lõid terve realistliku plastiliinist maailma, mis koosneb Peedu rongijaamast, ajastutruust rongist, Mustamäe linnaosast ja nostalgilisest maakodust.

Filmi režissöör ja stsenarist on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, operaator Ragnar Neljandi ja pea-animaator Olga Stalev (end. Bulgakova).

Filmi valmimise protsessiga saab lähemalt tutvuda Teofrastuse ametlikus Facebook’i blogis - www.facebook.com/teofrastusfilm

Treiler:
https://youtu.be/v7zOSNyUZsI

Kaadrid filmist: https://drive.google.com/drive/folders/1ONQCMrf2BCxZEtPCHyLgRgpiU8bYQVCY?usp=sharing

Lisainfo:
Režissöör Sergei Kibus
tel: 56 277 008
sergeikibus@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa