13.05.2019

Baltic Pitching Forum 2019 ootab uusi lühifilmiprojekte

10 - 13. oktoobril 2019 toimub Leedus, Vilniuses seitsmes Pitching Forum (BPF).BPF on filmitööstuse sündmus, mille eesmärk on edendada Eesti, Läti ja Leedu lühifilmi projektide tuntust Euroopa turul, samal ajal propageerides Balti regiooni ning filmitegijaid.

Baltic Pitching Forum´ile on oodatud Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad režissöörid ja/või produtsendid, kellel on ette näidata vähemalt üks lõpetatud film ning kes arendavad oma järgmist rahvusvahelisele publikule suunatud, kuni 30 minuti pikkust lühimängufilmi, animatsiooni või hübriidi. Komisjon valib välja üheksa lühifilmi projekti – kolm igast osalevast riigist. Valitud projektide esindajad kutsutakse Vilniusse koolitusele ja oma ideid esitlema. Ka neil, kelle projekt ei osutunud valituks, on võimalus osaleda üritusel vaatlejana.
Parim projekt saab auhinnaks võimaluse osaleda Euroopa lühifilmide kaastootmisfoorumil Euro Connection, mis toimub Clermont-Ferrandi rahvusvahelise lühifilmide festivali raames veebruaris 2019. Teise koha projekt saab õiguse osaleda NISI MASA poolt korraldataval European Short Pitchil. Kolmandaks auhinnaks on Leedu produtsendide auhind 1000 EUR.

Eesti filmiprojektid on varasemalt olnud edukad:

2013
"Liblikmees", režissöör Edina Csüllög, tootja Exitfilm - peaauhind.
2014
"Karv", režissöör Oskar Lehemaa, tootja Stellar Film - peaauhind.
"Jää", režissöör Anna Hints, tootja Exitfilm - NISI MASA kutse osalema.
2015
"Talv vihmametsas", režissöör Anu-Laura Tuttelberg, tootja Nukufilm - peaauhind.
2017
"Maa varjatud pool", režissöör Urmas Reisberg, tootja Exitfilm - peaauhind.
2018
"Maakohus", režissöör Eeva Mägi, tootja Alasti Kino - peauhind, Leedu auhind.

Baltic Pitching Forumil osalemise avalduste esitamise tähtaeg on 1. august 2019 ning kõik osalemise tingimused on kättesaadavad aadressil: http://bpf.lt/submit/

Baltic Pitching Forumit korraldab Leedu lühifilmide agentuur Lithuanian Shorts.
BPF-d esindab Eestis ShortEst | Eesti Lühifilmi Keskus

Lisainfo: 
Peter Murdmaa
shortest@shortest.eu
+372 516 9259

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa