05.06.2018

Baltic Pitching Forum avas uute lühifilmiprojektide vastuvõtu

12. ja 13. oktoobril 2018 toimub Leedus, Vilniuses kuuendat korda Baltic Pitching Forum (BPF).

BFP on filmitööstuse sündmus, mille eesmärk on edendada Eesti, Läti ja Leedu lühifilmi projektide tuntust Euroopa turul, samal ajal propageerides Balti regiooni ning filmitegijaid.

Baltic Pitching Forum´ile on oodatud Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad režissöörid ja/või produtsendid, kellel on ette näidata vähemalt üks lõpetatud film ning kes arendavad oma järgmist rahvusvahelisele publikule suunatud, kuni 30 minuti pikkust lühimängufilmi või animatsiooni. Komisjon valib välja üheksa lühifilmi projekti – kolm igast osalevast riigist. Valitud projektide esindajad kutsutakse Vilniusse koolitusele ja oma ideid esitlema. Ka neile,kelle projekt ei osutunud valituks, on võimalus osaleda üritusel vaatlejana. Parim projekt saab auhinnaks võimaluse osaleda Euroopa lühifilmide kaastootmisfoorumil Euro Connection mis toimub Clermont-Ferrandi rahvusvahelise lühifilmide festivali raames veebruaris 2018. Teise koha projekt saab õiguse osaleda NISI MASA poolt korraldataval European Short Pitchil.

Baltic Pitching Forumil osalemise avalduste esitamise tähtaeg on 1. august 2018 ning kõik osalemise tingimused on kättesaadavad aadressil: http://bpf.lt/submit/
Täiendava ülevaate saab infotundidel 11. ja 12 juunil Rahvusraamatukogus kell 15.30 (V korrus, punane tuba).

Soovijail palume anda tulekust märku hiljemalt 11. juuniks, kl 12.00 shortest@shortest.eu

Baltic Pitching Forumit korraldab Leedu lühifilmide agentuur Lithuanian Shorts. BPF esindaja Lätis on Riia rahvusvaheline filmifestival ning Eesti Lühifilmi Keskus Eestis.

Sündmust toetavad Leedu Filmikeskus ja Leedu Loov Euroopa Media Desk.

Lisainfo: 
Peter Murdmaa
shortest@shortest.eu
+372 516 9259

Kalender

Uudised

Euroopa noored valisid oma lemmikfilmiks "Poksiplika"

Üleeuroopalise hääletuse tulemusel võitis Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna Hollandi draama "Poksiplika". Film, mis räägib mässumeelse tüdruku teekonnast kikkpoksi meistriks, jõuab levitaja Estinfilmi vahendusel varsti ka Eesti ekraanidele.
Loe lisa