05.03.2019

Baltic Shorts Residency kutsub osalema

Baltic Shorts Residency (BSR) on kuu aega kestev lühifilmi stsenaariumite arendamise residentuur neile Baltimaade filmitegijatele, kes tahavad oma ideed viimistleda professionaalse juhendamise ja konsultatsioonide kaasabil valmis stsenaariumiks.Residentuuri on oodatud Baltimaade lühimängufilmi, -animatsiooni või -hübriid projektid, mille autorid on varasemalt teostanud vähemalt ühe filmi.
Residentuuri valitakse kolmest Balti riigist üks projekt. 
BSR toimub 1. – 30. juunil Kintais, Leedus. 
Projekti esitamise tähtaeg on 15. aprill.

Tutvu osavõtu tingimuste ning täiendava infoga siin: www.shorturl.at/nyDF4  

Baltic Shorts Residency korraldab Leedu lühifilmi agentuur Lithuanian Shorts.
Projekti koordineerib Eestis ShortEst | Eesti Lühifilmi Keskus koostöös
PÖFF Shorts | Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivaliga.


Lisainfo:
Peter Murdmaa
Eesti Lühifilmi Keskus
+372 5169259
peter@shortest.eu

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa

Esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“

12. märtsil kell 18.00 esilinastub Filmimuuseumis Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“. Filmi keskmes on 1980. aastal Afganistanis vangi langenud ja islamiusku astumise hinnaga ellu jäetud endine nõukogude sõdur Bahretdin Hakimov. Hakimov, afgaani nimega Sheikh Abdullah, oli lähedaste jaoks teadmata kadunud 2013. aastani. Peale mudžahiididega liitumist sõdis ta nõukogude relvavendade vastu ja liitus hiljem Talibaniga. Vahur Laiapea filmis teda Heratis 2016. aasta sügisel.
Loe lisa