21.02.2017

BFM ja Eesti lühifilmikeskus ShortEst esitlevad: Richard Raskini meistriklass

Neljapäeval, 2. märtsil annab Balti Filmi ja Meediakooli SuperNova kinos loengu üks maailma juhtivaid lühifilmi žanri eksperte Richard Raskin, kes kõneleb sellest, mille poolest lühifilm on täiesti omaette ja eriline kunstivorm. Loeng tutvustab mudelit, mille abil saab mõista, kuidas parimates lühifilmides lugu jutustatakse ja mida saab kasutada juhendina lühifilmi stsenaariumi arendamisel.

Kui järk-järgulistes mudelites eeldatakse, et lugu läbib lahtirullumiseks teatud astmeid, siis käesolev mudel põhineb arvamusel, et lühifilmi lugu saab kõige paremini jutustada teineteist tasakaalustavate vastandite kaudu. Tutvustame seitset erinevat vastastikust mõjustust ning illustreerime need filmidega. Algusest peale teeme vahe sisse lühifilmi ja novellefilmi vahel. Novellefilm on miniatuurne mängufilm ning seda aetakse tihti lühifilmiga segi. Lühifilm, millega mina töötan, on tavaliselt 6–8 minutit pikk ja on omaette kunstivorm, mille loo jutustamine erineb radikaalselt mängufilmi omast," selgitab Richard Raskin.

90-minutiline meistriklass toimub 2. märtsil, 10.00-11.30 BFMi SuperNova kinos. Loeng on tasuta. Vajalik on vaid eelregistreerimine, mida saab teha SIIN

Richard Raskin
1941.a. New Yorgis sündinud Richard Raskin õpetab stsenaariumi kirjutamist ja videoproduktsiooni Aarhusi Ülikoolis Taanis. Ta on Suurbritannias välja antava  erialaajakirja Short Film Studies toimetaja. Ta on olnud rahvusvaheliste filmifestivalide zhüriides Prantsusmaal, Belgias, Indias, Saksamaal, Inglismaal, Šotimaal, Iirimaal, Hollandis, Norras, Rootsis ja Taanis ning annab pidevalt loenguid lühifilmi loo jutustamise teemadel filmikoolides ja -festivalidel erinevates maades. Tal on ilmunud raamatud "Kortfilmen som fortælling" (2001) ja "The Art of the Short Fiction Film: A Shot by Shot Study of Nine Modern Classics" (2002). Raskini artiklid on ilmunud ajakirjades Zeitschrift für Kunstgeschichte, Film History, Journal of Media Practice, Asian Cinema, P.O.V. – A Danish Journal of Film Studies ja The Canadian Journal of Film Studies. New Danish Screen on rahastanud kaht tema  stsenaariumide põhjal tehtud lühifilmi, mis on võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel festivalidel. Raskin on ka uue Professional Bachelor of Arts in Multiplatform Storytelling and Production programmi kaasasutaja Taanis.

Veebileht: www.raskin.dk

Lisainfo:
Peter Murdmaa
Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst
peter@shortest.eu
+3725169259

Kalender

Uudised