27.04.2017

Dokumentaalfilm “Damaskus” jõuab kino Artis ekraanile alates 28. aprillist

Alates 28. aprillist jõuab kino Artis ekraanile Jaan Kolbergi ja Jaanus Kulli dokumentaalfilm “Damaskus”.Film räägib raske haigusega võitlevast sepast, kes võtab ette oma elu viimase suure tellimuse – damaskuse terasest mõõga valmistamise.

Filmi peategelane on sepp Taimo Kõrvemaa, keda hüütakse Sepa Tomiks, aga ka Damaskuseks, sest ta on üks väheseid meistreid Eestis, kes valdab tehnikat, kuidas damaskuse terasest mõõka valmistada. Filmi teljeks ongi maausuliste poolt mõõga valmistamine, algusest lõpuni. Lisaks lugu sellest, kuidas lastekodu vargapoisist ja rusikakangelasest kasvab välja meister.

Pealkiri: DAMASKUS
Stsenarist: Jaanus Kulli
Lavastajad: Jaan Kolberg ja Jaanus Kulli
Operaator ja monteerija: Jaan Kolberg
Tootja: OÜ Stuudio Navona
Pikkus: 78 min.
DCP K2 16:9
Eesti keeles, venekeelsed subtiitrid
2017

Treileri link:
https://www.youtube.com/watch?v=cMfUQY8AmV8

Lisainfo:
Stuudio Navona
kolberg@navona.ee
+3725148070

Kalender

Uudised

Märtsis jagatakse taas Eesti filmi- ja teleauhindu

24. märtsil jagatakse Nordea Kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Konkursile saab töid esitada kuni 7. veebruarini.
Loe lisa

Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.
Loe lisa