30.10.2017

Dokumentaalfilm "Roosenberg" esilinastub Amsterdamis IDFA-l

Ingel Vaikla lühifilmi "Roosenberg" maailmaesilinastus toimub novembri keskel algaval Amsterdami rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil IDFA. 15.–26. novembrini toimuv IDFA on üks mainekamaid dokumentaalfilmide festivale maailmas, mis on kujunenud tähtsaks kohtumispaigaks publiku ning professionaalide vahel, pakkudes mitmekülgselt kvaliteetset programmi filmitegijatelt üle terve maailma. Tänavu festivalile esitatud 3886 filmi hulgast valiti seekord kavasse 312 filmi, milledest 90 maailma esilinastus toimub Amsterdamis. Nende hulgas kuulub võistlusprogrammi "IDFA Competition for Student Documentary" Eesti-Belgia koostöös valminud 30 minutiline dokumentaalfilm “Roosenberg”.

"Roosenberg" on poeetiline teos, mis räägib filmitegija isikliku loo kohtumisest nelja nunnaga rabavas modernistlikus nunnakloostris Belgias. Film viib vaataja visuaalsele rännakule veel enne kui hoone selle viimaste elanike poolt hüljati ning ruumilist ümbermõtestamist ootama jäi. "Roosenbergi" film on pilguheit nelja frantsiskaani nunna igapäevaellu ning ruumidesse justkui mälestusena ühest kohast ja poeetilisest ruumist selle lõpu alguses.

Filmi režissöör on Ingel Vaikla (1992), kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia bakalaureuseõppe ning Genti Kuningliku Kunstiakadeemia filmikunsti magistrantuuri Belgias. Vaikla tegeleb oma loomingus peamiselt arhitektuuri ja selle kasutaja vaheliste suhete mõtestamisega ning arhitektuuri representatsiooniga kaamerapõhistes meediumites. “Roosenberg” on Vaikla magistriõpingute lõputöö. 2015. aasta veebruaris esilinastus tema dokumentaalfilm "Majavalvur" ERRi, Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali toetatavas sarjas "Eesti lood". “Majavalvur” linastus mitmetel filmifestivalidel ning näitustel nii Eestis kui mujal Euroopas.

Eestis linastub "Roosenberg" dokumentaalfilmide festivali DocPoint raames 2018 aasta veebruari alguses.

Filmi “Roosenberg” stsenarist, režissöör ja operaator on Ingel Vaikla. Monteerijad on Olivia Degrez ja Ingel Vaikla, helidisainer Simonluca Laitempergher, värvikorrektsiooni tegi Max Golomidov. Filmi produtsent on Ingel Vaikla.

Lisainfo:
Ingel Vaikla
+371 56912772
ingel.vaikla@gmail.com

https://www.idfa.nl/en/info/student-competition

Kalender

Uudised

Märtsis jagatakse taas Eesti filmi- ja teleauhindu

24. märtsil jagatakse Nordea Kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Konkursile saab töid esitada kuni 7. veebruarini.
Loe lisa

Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.
Loe lisa