30.08.2019

Dokumentalistide gildi kolleegipreemia pälvis Marko Raat

Tänavu juba seitsmendat korda peetud Eesti Dokumentalistide Gildi suvekoolis anti üle kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis režissöör Marko Raat filmi „Matusepäevikud“ eest.Äratuntava autorikäekirjaga film vaatleb surma Kanada eestlaste kogukonnas Torontos kolme vaimuliku silme läbi. Film valmis seitsme aasta jooksul ja kokku tehti üle 250 võttepäeva. Marko Raati on dokumentaalfilmi tegijad tunnustanud juba varemgi – 2015. aastal pälvis ta Doki Killu auhinna filmi „Fast Eddy vanad uudised“ eest.

26.–28. augustini Koolimäe loomemajas aset leidnud Eesti Dokumentalistide Gildi suvekoolis võeti seekord lähema vaatluse alla kroonikafilmi tähtsus ühiskonnas enne ja nüüd. Traditsioonilise „Kohtumine klassikuga“ keskmes oli film „Hobuse aasta“(1991) ja külaliseks vanameister Andres Sööt. Teistest kunstivaldkondadest olid oma loomingulisi kogemusi jagamas lavastaja ja koreograaf Renate Keerd, arhitekt Aet Ader, dramaturg Laur Kaunissaare ja helilooja Pärt Uusberg.


Lisainfo:
Kersti Uibo
suvekooli korraldaja
552 9241

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa