30.08.2019

Dokumentalistide gildi kolleegipreemia pälvis Marko Raat

Tänavu juba seitsmendat korda peetud Eesti Dokumentalistide Gildi suvekoolis anti üle kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis režissöör Marko Raat filmi „Matusepäevikud“ eest.Äratuntava autorikäekirjaga film vaatleb surma Kanada eestlaste kogukonnas Torontos kolme vaimuliku silme läbi. Film valmis seitsme aasta jooksul ja kokku tehti üle 250 võttepäeva. Marko Raati on dokumentaalfilmi tegijad tunnustanud juba varemgi – 2015. aastal pälvis ta Doki Killu auhinna filmi „Fast Eddy vanad uudised“ eest.

26.–28. augustini Koolimäe loomemajas aset leidnud Eesti Dokumentalistide Gildi suvekoolis võeti seekord lähema vaatluse alla kroonikafilmi tähtsus ühiskonnas enne ja nüüd. Traditsioonilise „Kohtumine klassikuga“ keskmes oli film „Hobuse aasta“(1991) ja külaliseks vanameister Andres Sööt. Teistest kunstivaldkondadest olid oma loomingulisi kogemusi jagamas lavastaja ja koreograaf Renate Keerd, arhitekt Aet Ader, dramaturg Laur Kaunissaare ja helilooja Pärt Uusberg.


Lisainfo:
Kersti Uibo
suvekooli korraldaja
552 9241

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa