26.10.2017

Eesti Ajaloomuuseumi filmimuuseumil on suur heameel kutsuda teid 2.-4. novembril 2017 toimuvale IV rahvusvahelisele Läänemeremaade filmiajaloo konverentsile

4. oktoobril avatud filmimuuseumi esimesel teemakonveretsil  „Cinematic Dynamics of Separation and Alliance, 1945–1960” on peaesinejateks filmiteadlased Paul Coates ja Kimmo Laine.Western University (Kanada) Emeriitprofessor Paul Coates on rahvusvaheliselt tunnustatud filmiteadlane, kelle elutöö on pühendatud Poola filmiajaloo ja -kultuuri uurimisele. Tema sulest on ilmunud kümneid teadusartikleid ja rida kõrgelt hinnatud monograafiaid. Ühena konverentsi peaesinejatest kõneleb ta piiride kujundistust ja tähendusest Poola sõjajärgses filmikunstis.

Helsingi ülikooli vanemteadur Kimmo Laine tegeleb Soome filmikultuuri piiriüleste võrgustikega ning on uurinud nii Soome filmi stiiliajalugu kui ka žanrikino. Konverentsi teise peaesinejana käsitleb ta Soome-Nõukogude koostööfilmi "Sampo" (rež Aleksandr Ptushko ja Risto Orko, 1959).

Konverentsiga kaasnev filmifestival toob 3.-4. novembril 2017 vastavatud filmimuuseumi kinos ekraanile rea vähetuntud 1950. aastate filme Eestist, Soomest, Lätist  ja Poolast. Temaatiliselt seonduvad valitud filmid Läänemeremaade filmiajaloo konverentsi tänavuse fookusega.

Konverentsikava ja filmiprogrammiga saate tutvuda siin.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Osalemine nii konverentsil kui filmiseanssidel on tasuta.

Korraldajad: Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum, Eesti Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Eesti Filmi Instituut, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Balti Audiovisuaalsete Arhiivide Kolleegium (BAAK), Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkesksus (MEDIT).

Foto: Soome-Nõukogude koostööfilmi "Sampo” (1959) reklaamplakat.

Helene Tedre
Kommunikatsioonijuht
Eesti Ajaloomuuseum
Tel: (+372) 696 8626
Mob: (+372) 5091102
Pirita tee 56, 10127 Tallinn
www.ajaloomuuseum.ee

Kalender

Uudised

Märtsis jagatakse taas Eesti filmi- ja teleauhindu

24. märtsil jagatakse Nordea Kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Konkursile saab töid esitada kuni 7. veebruarini.
Loe lisa

Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.
Loe lisa