10.11.2017

Eesti animafilm “Manivald” kandideerib Euroopa animatsiooniauhinnale

Chintis Lundgreni lühianimatsioon "Manivald" on üks kolmest filmist, mis kandideerib Euroopa animatsiooniauhindade (EAA) galal parima karakteri- ja taustadisaini kategoorias.Euroopa animatsiooniauhindade gala toimub sel aastal esimest korda. Tegemist on üleeuroopalise initsiatiiviga, mis hõlmab 40 riiki. Võitjad selgitatakse välja hääletamise teel ning hääletada saavad kõik EAA liikmed 7.–30. novembrini 2017. Auhinnagala toimub 8. detsembril Lille'is Prantsusmaal.

"Manivald" on Eesti-Horvaatia-Kanada koostööfilm, mis räägib 33-aastasest rebasest nimega Manivald. Manivald elab endiselt kodus koos oma pensionärist emaga ning kui ühel päeval sekkub nende harmoonilisse ellu kuum pesumasinaparandaja hunt Toomas, areneb sellest armukolmnurk, mis Manivaldi frustreerib.

Film on siiani linastunud rohkem kui kolmekümnel festivalil üle terve maailma ning võitnud 6 auhinda. Eesti publik saab filmi näha PÖFF Shortsil mis toimub 21.–26. novembrini.

Filmi režissöör Chintis Lundgren (s. 1981 Tallinnas) alustas animafilmide tegemisega aastal 2008. Tema esimesed filmid olid tehtud peamiselt enda lõbuks, kuid pärast mõningat edu festivalidel otsustas ta 2011. aastal asutada Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio. Tema filme on näidatud festivalidel üle terve maailma (Ottawa, Annecy, Zagreb, OIAF, LIAF jne.) Hetkel elab ta Horvaatias ning teeb tihedat koostööd stuudioga Adriatic Animation.

Lisainfo:
Chintis Lundgren
chintis.lundgren@gmail.com
https://www.facebook.com/manivaldshortfilm/

European Animation Awards: http://animationawards.eu
PÖFF Shorts: http://2017shorts.poff.ee/festival/

Kalender

Uudised

Kinodesse jõuab kuus värsket lühimängufilmi Eesti uue põlvkonna režissööridelt

1. novembril esilinastuv lühifilmikassett “VÄRSKE VERI” toob vaatajate ette kuus lühimängufilmi teemal “Oma ja võõras" Eesti uue põlvkonna režissööridelt. Teiste hulgas jõuavad Eestis esmakordselt ekraanidele EFTA võitnud Anna Hintsi “Jää” ja EFTAle nomineerunud Tanno Mee “Heleni sünnipäev”. Mõlemad filmid on pälvinud auhindu rahvusvahelistelt festivalidelt. 
Loe lisa