12.09.2019

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.„Ükski prohvet pole kuulus omal maal, nii ka selle filmi peategelane Mark. Endine edukas squashitreener pööras selja oma senisele Londoni keskklassi elule ning reisis Eestisse, kus õppis joogaõpetajaks. Oma uusi oskusi ja teadmisi hakkas Mark jagama tasuta ning sellest sündis idee luua Tallinna Jagamiskogukond, mis pakub võimalust elada rahavaba elu. Skvottimine, jagamine, freeganlus ja kommuunielu on Eestis suuresti avastamata nähtused. Selline alternatiivne elustiil tekitab kohalikes uudishimu ja Margi jaoks avanevad justkui võluväel kõik uksed,“ selgitab Minna oma filmi telgjoont. Kaasrežissöör Meelis Muhu täiendab: „See on film päriselust. Mark on uussiiruse moevoolu esindaja, kes on võimeline puistama oma südant võhivõõrale, mõjudes ühtaegu karismaatiliselt ja loomulikult, aga samas tekitab selline eksperiment küsimuse, et äkki on tema ideed üllamad kui ta ise.“

Filmi tehti neli aastat ja selle käigus läbisid filmitegijad koos peategelasega värvika, kohati tragikoomilise, kuid tänapäeva ühiskonda väga hästi peegeldava teekonna.

Minna Hint on Eesti visuaalkunstnik, kes on teinud mitmeid lühidokumentaalfilme, nende hulgas töö temaatikat käsitlev filmi „Kolm pilti elust ja ajast“ (2006) ja „Üleriigiline õnn“ (2011), mis räägib õnnest ja õnnetu olemisest. Minna Hindi ja Meelis Muhu koostöös valmis 2017 aastal üksiku noormehe tundeelu kirjeldav film „Appi, ma vajan armastust“.

„Jagada või mitte jagada“ esilinastus toimus tänavu aasta jaanuaris festivalil DocPoint Tallinn ja filmi rahvusvaheline esilinastus leidis aset Torontos, maailma ühel mainekamal dokumentaalfilmide festivalil HotDocs.

Filmi tootis In-Ruum OÜ ja filmi tegemist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.


Filmi trailer https://vimeo.com/315300295


Lisainfo
Minna Hint
režissöör
Tel: 5566 0885
minnahint@gmail.com

Meelis Muhu
produtsent ja kaasrežissöör
Tel: 507 8163
meelis@inruum.ee

Kalender

Uudised

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.
Loe lisa