06.10.2017

Eesti ettevõte toetab vabariigi juubeliks valmiva loodusfilmi tootmist

Tartus tegutsev ettevõtete grupp Estiko toetab rahaliselt Joosep Matjuse loodusfilmi „Tuulte tahutud maa“ tootmist. Film valmib Eesti Vabariik 100 programmi raames järgmisel aastal. „Tuulte tahutud maa“ on juba teine juubelifilm, millele ka eraettevõtjad õla alla panevad.Autor Joosep Matjus leiab, et eratoetus on suur asi Eesti filmindusele ja ilus kingitus Eesti riigile. „Erasektori panus dokumentalistikasse on väga haruldane“, ütleb Matjus. „Loodetavasti aitab Estiko samm luua pretsedendi“.

Joosep Matjus sai tuntuks poeetilise dokumentaalfilmiga „Vanamees ja põder“ (2009.a.), milles ta portreteeris oma vanaisa Harri Põldsamit. Vahepealsetel aastatel töötas ta Saksa filmiprojektide operaatorina Põhja-Ameerikas ja Kanada Arktikas.

„Tuulte tahutud maa“ jutustab eepilise loo Eestimaa loodusest. Aegadest, mida keegi ei mäleta, kõnelevad meile aastatuhandete jooksul kootud maastikud. Ükski element ei ole siia potsatanud juhuslikult, vaid on tahutud siinsete asukate ja stiihiate omavahelise võitluse kiuste. Igat puud ja rohukõrt on hoolikalt lõigatud või lõikamata jäetud, loomi on hoitud ja eemale peletatud, hääled on toodud lähemale ja sätitud kooris kõlama. Kõik vastavalt võimalustele-tarvidusele. Maastike mustrites on kestma jäänud meie esivanemate püüdlused ja ilumeel. Me kestame seni, kuni kestab meie käpikutesse ja tekkidesse punutud muster – meie loodusmuster.

„Tuulte tahutud maa“ toodab Wildkino OÜ koostöös Saksa tootjafirmaga Marco Polo Film AG ja selle suurrahastajad on Eesti Vabariik ja Rahvusringhääling. Lisaks panustavad filmi Saksa telejaam WDR, Rootsi televisioon SVT ja nüüdsest ka Estiko AS.

“Kuna ma olen ise maalt pärit ning Estikol tuleb koos Eestiga järgmisel aastal juubel, on selle filmi toetamine eriti südamelähedane,”  lausus Estiko nõukogu esimees Neinar Seli.

Estiko on sajaprotsendiliselt Eesti kapitalil põhinev, peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp, mile kolm peamist tegevusala on pakendite ja pakkematerjalide tootmine ning kinnisvara arendamine ja haldamine.

Koostöölepingu allkirjastamine toimub 10. oktoobril kell 15 Tartus Lydia hotellis.

Lisainformatsioon:
Joosep Matjus
joosepmatjus@gmail.com
tel. 5216949

Kalender

Uudised

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna mängufilmiga „Mehetapja / Süütu /Vari“, mis osales  3. – 9. septembrini Ungaris toimunud rahvusvahelise filmifestivali Seven Hills International Film Festival võistlusprogrammis.
Loe lisa