12.10.2017

Eesti filmid on Saksamaal populaarsed

Viimaste nädalate jooksul on Eesti filmid täitnud kinoekraanid üle kogu Saksamaa ning linastused jätkuvad aktiivselt ka novembris.Eile toimunud pressikonverentsil avaldati Lübecki Põhjamaade Filmipäevade programm, mille hulka valiti taaskord arvukal hulgal Eesti filme. 59. korda toimuval ajaloolisel festivalil linastuvad “Keti lõpp” (rež. Priit Pääsuke) ja “November” (rež. Rainer Sarnet). Dokumentaalfilmidest osutusid valituks “Ühe unistuse maja” (rež. Ruti Murusalu), “Lumi punasel lagedal” (rež. Aljona Suržikova) ning Sulev Keeduse “Sõda”. Lühifilmide hulgas säravad juba tugevat festivaliringi alustanud “Jää” (rež. Anna Hints) ning “Heleni sünnipäev” (rež. Tanno Mee). Esindatud on ka Nukufilm, kelle lühianima “Miriam järve ääres” (rež. Riho Unt, Sergei Kibus) on osa lasteprogrammist. Lisaks on programmis ka mitmed Eesti kaastootmisel valminud filmid. Festival toimub 1.–5.11.2017.

Eelnevalt toimus 4.– 8. oktoobrini Rügeni rahvusvaheline filmifestival, mille raames linastusid Saksamaa suurima saare – Rügeni – kaunites väikelinnades Anu Auna “Polaarpoiss”, Madli Lääne-Metsalu dokumentaalfilm “Saarte värvid” ning EFTA galal parima lühifilmi tiitliga pärjatud dokumentaalfilm “Habras maailm”(rež. Ants Tammik).

8. oktoobril toimus Hamburgi filmifestivalil (5.–14.10.2017) Jaak Kilmi menuka mängufilmi “Sangarid” Saksamaa esilinastus. Kohal oli ka režissöör, kes filmi publikule esitles. Hamburgis linastub ka Islandi-Saksamaa-Eesti koostööna valminud mängufilm "Luik".

Käimas on ka Eesti filmiõhtud (7.–13.10), mille raames reisib Saksamaal linnast linna Toomas Hussari mängufilm “Luuraja ja luuletaja” ning Eesti lühianima kogumik: “Klaver”(rež. Kaspar Jancis), “Isand” (rež. Riho Unt), “Linnugripp” (rež. Priit Tender), “Tühi ruum” (rež. Ülo Pikkov). Filmiõhtud on toimunud juba Bremenis, Oldenburgis ning Kielis. Lähipäevil on filme võimalik vaadata Hamburgis ja Berliinis. Kõikidel linastusel on külaliseks “Luuraja ja luuletaja” režissöör Toomas Hussar.

Novembri alguses (30.10.–5.11.2017) toimub tunnustatud dokumentaalfilmide festival Dok Leipzig, mille programmist leiab samuti mitmeid Eesti filme. Nendeks on “Nõukogude hipid”(rež. Terje Toomistu), “Lembri Uudu” (rež. Eeva Mägi), “Manivald” (rež. Chintis Lundgren), “Keha mälu”(rež. Ülo Pikkov), “Miriami kana unistus” (rež. Andres Tenusaar).

Novembri teises pooles on Berliinis võimalik näha suurel hulgal Eesti mängufilme, sest 16.–19.11.2017 toimuvad kinos Sputnik Eesti filmi päevad. Nelja õhtu jooksul tuuakse sealsete vaatajateni viimaste aastate Eesti filmide paremik - “Teesklejad”(rež. Vallo Toomla), “Minu näoga onu” (rež. Katrin Maimik, Andres Maimik), “Keti lõpp” (rež. Priit Pääsuke) jpt. Linastused on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Lisainfo:
Eesti Filmi Instituut
Sigrid Saag
Filmide välislevi kordinaator, turundusspetsialist
Sigrid@filmi.ee
627 60 68

Lübecki Põhjamaade Filmipäevad: http://www.luebeck.de/filmtage/en/
Rügeni rahvusvaheline filmifestival: https://www.ruegenfilmfestival.de
Filmfest Hamburg: http://www.filmfesthamburg.de/en/
Eesti filmiõhtud: http://efa05.de
Dok Leipzig: http://www.dok-leipzig.de/en/
Kino Sputnik, Berliin: https://www.sputnik-kino.com/program/featured

Kalender

Uudised

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna mängufilmiga „Mehetapja / Süütu /Vari“, mis osales  3. – 9. septembrini Ungaris toimunud rahvusvahelise filmifestivali Seven Hills International Film Festival võistlusprogrammis.
Loe lisa