30.04.2018

Eesti filmidel rekordarv vaatajaid

2018. aasta kulgeb Eesti filmidele kinos juubeliaasta vääriliselt. Nelja kuuga on Eesti filmid saanud kokku juba üle 357 000 vaataja.

Suurima panuse rekordtulemuse saamiseks  on  andnud kaks 100 000 vaataja piiri ületanud Eesti filmi – „Klassikokkutulek 2. Pulmad ja matused“ 146 385 vaatajaga ja „Seltsimees laps“ 106 324 vaatajaga. Lisaks on aasta algusest esilinastunud ja kinodes vaatajaid kogunud mängufilmid „Pilvede all. Neljas õde“, „Rohelised kassid“ ja „Portugal“, dokumentaalfilmid „Rodeo“, „Ahto. Unistuste jaht“, „Enam kui elu“, vähemuskaastootmises valminud film „Luik“, lühifilmide kassett „Paha lugu“ jt.

Mai alguses jõuab kinodesse Maria Avdjushko debüütmängufilm „Tuliliilia“ ja EV 100 juubeliprogrammis valminud dokumentaalfilmide kassett „Juured“.

Aasta teisel poolel jõuavad kinodesse täispikk nukuanimafilm „Morten lollide laeval“, EV100 juubeliprogrammi mängufilmid „Võta või jäta“, „Põrgu Jaan“ ja „Eia jõulud Tondikakul“ ning samuti juubeliprogrammi dokumentaalfilm „Tuulte tahutud maa“. Lisaks on sügisel oodata lühimängufilmide kasseti „Värske veri“ ja mitme dokumentaalfilmi esilinastusi.

Senine vaatajarekord pärineb 2015. aastast kui Eesti filmid kogusid terve aasta jooksul 350 635 vaatajat ning suurimad publikuhitid olid „1944“, „Supilinna salaselts“ ja „Vehkleja“.

2016. aastal said Eesti filmid 347 036 vaatajat. Siis purustas vaatajarekordid „Klassikokkutulek“ 189 037 vaatajaga ning vaatajate esikümnes oli ka „Päevad, mis ajasid segadusse“.

Lisainfo
Eda Koppel
Eesti Filmi Instituudi turundusjuht
eda@filmi.ee
5203306

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa