11.07.2017

Eesti Filmimuuseum algatab kogumiskampaania parimate filmimeenete leidmiseks

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel, 2017. aasta oktoobris teeb Maarjamäel uksed lahti Eesti Filmimuuseum. Filmimuuseumi esimene püsinäitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab filmitegemise ning filmitegijate saladusi.Filmitegemise viimaseks etapiks on teadupärast järelproduktsioon, turundus ja kõik see, mis aitab filmikunsti lõpuks erinevate sihtgruppideni viia. Eesti filmide puhul on filmidega seotud meened pigem erand ning aktuaalseks muutunud viimasel kümnendil tänu Eesti ühele tuntuimale joonisfilmi tegelasele Lottele.

Igale Eesti lapsevanemale on ilmselt tuttav olukord, kus laps tirib jälle poes Lotte kohukest, limonaadi või kaisulooma ostma. Või kuidas miljonid nõukogude mehed rebisid ajakirjast blondi filmidiiva Eve Kivi pilte, et neid knopkaga voodi kohale kinnitada. Ja ehk keegi mäletab ka seda, kuidas 90ndatel sai telefoniautomaati susatud Hannes Kaljujärve kehastatud Rummu Jüri pildiga telefonikaart? Kuid lisaks eestimaistele filmidele on mitmete inimeste mällu sööbinud Hollywoodi kassahittidega seotud meened, mida ihaldas ka Nõukogude Eesti kinopublik (Star Warsi mõõgad, Batmani kellad jpm).

Eesti Filmimuuseum palub kõigi eestlaste abi nii kohalike kui maailmas tuntud filmimeenete leidmisel. Ootame FOTOMATERJALI meenete kohta (vajadusel tuleb muuseum pildistamisel abiks). Fotod lahedaimatest meenetest eksponeeritakse Filmimuuseumi uuel näitusel  „Duubel ÜKS“.

AITA VALIDA LAHEDAIM FILMIMEENE!

Fotod filmimeenetest palume saata meiliaadressile
filmimuuseum@ajaloomuuseum.ee või postitada Filmimuuseumi Facebooki lehele.

NB! Kõigi saatjate vahel loositakse välja TASUTA PEREPILETEID Eesti Filmimuuseumisse.

Inspiratsiooniks vaata fotosid tuntud filmide meenetest
SIIN.

Fotol: Lotte animatsioonist inspireeritud mobiili kate, Telia e-poest.

Teate edastas:
Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
reti.meema@ajaloomuuseum.ee
Tel: 6968 626
Mob: 5650 3357
Eesti Ajaloomuuseum
Pirita tee 56, 10127 Tallinn
www.ajaloomuuseum.ee

Kalender

Uudised

Eesti dokumentaalfilmid mainekal Toronto dokfilmifestivalil Hot Docs

Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna dokumentaalfilm “Rodeo” valiti festivali Hot Docs eriprogrammi The Changing Face of Europe, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Samal festivalil osaleb ka eriprogrammis Special Presentations Hispaania-Eesti dokumentaalfilm “Alberti leiutamine”. Filmid linastuvad Toronto festivalil aprilli lõpus.


Loe lisa

EV100 filmiprogramm alustab

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi avateos „Seltsimees laps“ esilinastub 23. märtsil.
Leelo Tungla autobiograafiliste teoste „Seltsimees laps ja suured inimesed“ ning „Samet ja saepuru“ ainetel kirjutatud mängufilmi tegevus viib meid 1950ndate alguse Nõukogude Eestisse, kus stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel.
Loe lisa