27.11.2017

Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema" võitis Aasia filmiakadeemia Grand Prix

Ana Urushadze mängufilm "Ohtlik ema" võitis Aasia filmiakadeemia Grand Prix ja parima naispeaosatäitja auhinna. Asia Pacific Screen Awards Academy (APSA) on Aasia analoog Ameerika ja Euroopa filmiakadeemiatele.Varasemalt on Ana esimene täispikk mängufilm "Ohtlik ema" pärjatud Locarno filmifestivalil peapreemiaga võistlusprogrammis Concorsa Cineasti del Presente, samuti võitis film Grand Prix ja Cineuropa eriauhinna Sarajevo rahvusvahelisel filmifestivalil. Film on esitatud Gruusia ametlikuks kandidaadiks Ameerika Filmiakadeemia auhinnale. Film toodeti koostöös Eesti filmistuudioga Allfilm.

“Tegemist on tõsise tunnustusega. See, et nii noor filmitegija APSA´lt kaks preemiat noppis, on märkimisväärne," märkis filmi üks produtsentidest Ivo Felt.

Teos räägib 50-aastasest koduperenaisest Mananast, kes peab valima oma pere ja allasurutud kire, kirjutamise, vahel. Naine otsustab viskuda oma unistuse teostamisele, ohverdades end nii vaimselt kui füüsiliselt.

Täiendav info filmi kohta:
https://www.asiapacificscreenawards.com/apsa-nominees-winners
http://allfilm.ee/et/projektid/ohtlik-ema/

Täiendav info:
Madis Tüür
madis@allfilm.ee
56 911 224

Kalender

Uudised

Ülipopulaarne „Klassikokkutulek 2“ purustas avanädalavahetuse rekordi!

Eesti ühe armastatuima kinohiti huumorist pakatav järg “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused” tõi kinodesse tagasi kolm kooliaegset sõpra – Mardi, Andrese ja Toomase. Lisaks neile aga ka kogunisti 49432 silmapaari, kes jätsid avanädalavahetusel kinokassadesse 299860 eurot, mida on rohkem, kui ükski kodu- või välismaine film seni ühe nädalavahetusega saavutanud on.
Loe lisa