01.06.2018

Eesti lühifilmid “Kolm päeva augustis” ning “Jahiloom” valiti Palm Springs ShortFestile

Madli Lääne lühifilm "Kolm päeva augustis" ning Jerónimo Sarmiento lühifilm “Jahiloom” valiti Palm Springsi rahvusvahelise lühifilmide festivali ShortFest programmi.

24. korda toimuvale Põhja-Ameerika olulisimale lühifilmide festivalile esitati üle 4200 filmi, millest välja valiti umbes 300. ShortFest on olnud hüppelauaks mitmetele Oscari ja Bafta auhindadele nomineeritud filmidele, kokku on üle 100 festivalil osalenud lühifilmi olnud Oscari nominent või auhinnasaaja.

Madli Lääne film "Kolm päeva augustis" räägib 11-aastasest Evast, kes veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Mustamäe paneelmajade vahel. Siiani on film valitud 15. rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi ning Palm Springs ShortFestil linastub film 22. juunil koondprogrammis Welcome To The Neighborhood. Filmi peaosades on Caroline Kruberg ja Dima Bespalov. Kõrvalrollides astuvad üles Maarja Jakobson, Indrek Ojari, Kersti Kreismann, Tatjana Kosmõnina ja Raivo E. Tamm.

Jerónimo Sarmiento lühifilm “Jahiloom” räägib Eesti väikekülas elavatest teismelistest, kes ebatavalise jahimänguga oma vaba aega sisustavad. Film on alles festivaliteekonna alguses ning Palm Springs ShortFestil toimub filmi Ameerika esilinastus 23. juunil programmis Wild at Heart. Peaosades on Frida Jantson-Köstner, Mari Truus, Franz Malmstein ja Ivonna-Ly Pachel.

Lisainfo “Kolm päeva augustis”
Anneli Ahven
anneli@kinokompanii.ee
www.facebook.com/threeaugustdays/

Lisainfo “Jahiloom”
Claire Fog
wildgamefilm@gmail.com
https://www.facebook.com/WildGameFilm/

Palm Springs ShortFest: https://www.psfilmfest.org

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/8443ip8slgpoo7f/AAAe_jKwdQsm8wdoXcJiE1p6a?dl=0

Kalender

Uudised

Kinodesse jõuab kuus värsket lühimängufilmi Eesti uue põlvkonna režissööridelt

1. novembril esilinastuv lühifilmikassett “VÄRSKE VERI” toob vaatajate ette kuus lühimängufilmi teemal “Oma ja võõras" Eesti uue põlvkonna režissööridelt. Teiste hulgas jõuavad Eestis esmakordselt ekraanidele EFTA võitnud Anna Hintsi “Jää” ja EFTAle nomineerunud Tanno Mee “Heleni sünnipäev”. Mõlemad filmid on pälvinud auhindu rahvusvahelistelt festivalidelt. 
Loe lisa