04.02.2019

Eesti novellfilm „Hea karjane“ valiti ainsa Eesti filmina Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi.

Tampere filmifestival (TIFF) on üks viiest lühifilmifestivalist maailmas, mis on tunnustatud Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni FIAPF poolt. Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi valitud filmid kandideerivad EFA, Oscari ja BAFTA auhindade nominatsioonidele.Selle aasta Tampere rahvusvahelisse võistlusprogrammi esitati üle 4000 filmi. Lõppvalikusse pääses 59 filmi 47. riigist. Parimatest parimad selguvad 10. märtsil TIFF-i pidulikul lõputseremoonial.

Nafta Films poolt toodetud “Hea karjane” on režissöör Evar Anvelti debüütfilm. Lühifilm võeti üles Liibanonis ja on inspireeritud Eesti ratturite röövimise loost. Režissööri sõnul on nii kõrge tasemega festivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi jõudmine märkimisväärne töövõit.  „Suure huviga võtan kogu sellest karussellist osa. “Hea karjase” võistlusprogrammi valimine on juba iseenesest eriline tunnustus“, sõnas Anvelt.

Eestis sai filmi näha kinolevis osana lühifilmide kollektsioonist „Värske veri
ja iseseisva filmina Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali PÖFF Shorts 
Eesti lühifilmide võistlusprogrammis, kus film pälvis „Jumpstart“ auhinna.

„Hea karjane“ valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Colonna Capital. Festivalide levi teostab Eesti Lühifilmi Keskus.


Peter Murdmaa
Eesti Lühifilmi Keskus
+372 5169259
shepherd@shortest.eu

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa