04.02.2019

Eesti novellfilm „Hea karjane“ valiti ainsa Eesti filmina Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi.

Tampere filmifestival (TIFF) on üks viiest lühifilmifestivalist maailmas, mis on tunnustatud Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni FIAPF poolt. Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi valitud filmid kandideerivad EFA, Oscari ja BAFTA auhindade nominatsioonidele.Selle aasta Tampere rahvusvahelisse võistlusprogrammi esitati üle 4000 filmi. Lõppvalikusse pääses 59 filmi 47. riigist. Parimatest parimad selguvad 10. märtsil TIFF-i pidulikul lõputseremoonial.

Nafta Films poolt toodetud “Hea karjane” on režissöör Evar Anvelti debüütfilm. Lühifilm võeti üles Liibanonis ja on inspireeritud Eesti ratturite röövimise loost. Režissööri sõnul on nii kõrge tasemega festivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi jõudmine märkimisväärne töövõit.  „Suure huviga võtan kogu sellest karussellist osa. “Hea karjase” võistlusprogrammi valimine on juba iseenesest eriline tunnustus“, sõnas Anvelt.

Eestis sai filmi näha kinolevis osana lühifilmide kollektsioonist „Värske veri
ja iseseisva filmina Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali PÖFF Shorts 
Eesti lühifilmide võistlusprogrammis, kus film pälvis „Jumpstart“ auhinna.

„Hea karjane“ valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Colonna Capital. Festivalide levi teostab Eesti Lühifilmi Keskus.


Peter Murdmaa
Eesti Lühifilmi Keskus
+372 5169259
shepherd@shortest.eu

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa