13.12.2019

Eesti on Les Arcsi filmifestivalil üks fookusriikidest

Prantsusmaal, 11. korda toimuval Les Arcsi filmifestivalil, mis toimub 14.-21. detsembrini, on fookuses Balti riikide ja Soome filmid ja filmitegijad. See on esimene kord, mil Eesti, Läti, Leedu ja Soome tulevad välja ühise fookusprogrammiga, mis hõlmab nii filme kui ka osalemist festivali filmitööstuse osas.Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Eestist kaks filmi – „Toomas, teispool metsikute huntide orgu“ ja „Karv“. Chintis Lundgreni Eesti-Prantsusmaa-Horvaatia koostöös valminud animafilmi „Toomas teispool metsikute huntide orgu“ peategelane on kuum hunt Toomas, kes pärast insenerikarjääri lõppu, asub tööle gigolona. Teine lühifilm põhivõistlusprogrammis on Oskar Lehemaa lühiõudusfilm „Karv“, mis jutustab loo kiilanemise tõttu komplekside küüsis vaevlevast Leost, kes võtab kasutusele müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi. Nüüd tuleb tal kohutavad muutused peatada enne, kui kaotab oma viimsedki juuksekarvad... või midagi palju enamat.

Balti riikide ja Soome fookusprogrammis näidatakse Veiko Õunpuu debüütmängufilmi „Sügisball“ ja Kadri Kõusaare mängufilmi „Ema“. Lisaks toimub Priit Pärna ja Olga Pärna lühifilmide seanss, kus tulevad näitamisele „Elu ilma Gabriella Ferrita“, „Tuukrid vihmas“, „Lendurid koduteel“. Lühifilmide sektsioonis on ka Sergei Kibuse „Teofrastus“ ning Kaspar Jancise „Piano“.

14.–17. detsembrini toimuvale kaastootmisturule Co-Production Village valiti kaks arendusfaasis olevat Eesti projekti. “Nähtamatu võitlus” on Rainer Sarneti (“November”) kung-fu komöödia, mille tegevus leiab aset 1973. aastal õigeusu kloostris. Filmi keskseks teemaks on taevase ja maise kooseksisteerimine. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja tootjafirma on Homeless Bob Production.  Režissöör Triin Ruumet (“Päevad, mis ajasid segadusse) osaleb Les Arcsis oma uue filmiprojektiga “Tume paradiis”. Ruumeti uus linateos on traagika ja musta huumori piiril balansseeriv pikantne lugu Karmenist, kes peab pärast isa surma ning poolvennaga toime pandud koletut tegu seisma silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega, mida suudab täita vaid armastus. Filmi produtsent on Elina Litvinova ja tootjafirma Three Brothers.

Balti riikide ja Soome filmitööstuse koostööd tutvustavas paneelis on ühe case study keskmes ka Soome režissööri Juho Kuosmaneni („Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“) uus filmiprojekt „Kupee nr 6“, mille stsenaristid  on Livia Ulman ja Andris Feldmanis, („Teesklejad“). „Kupee nr 6“ kaasprodutsent on Riina Sildos ja kaastootja Amrion.

Eesti osalust Les Arcsi filmifestivalil toetab Kultuuriministeeriumi programm Eesti Kultuur Maailmas.

Info festivali ning Balti riikide ja Soome fookusprogrammi kohta: https://lesarcs-filmfest.com/en/program/focus


Lisainfo:
Eda Koppel
eda@filmi.ee
5203306

Kalender

Uudised

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

27. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa

„Sipsik“ tegi kinodes kosmilise avangu

Läinud nädalal esilinastunud uus animafilm “Sipsik” äratas ellu ja tõi suurele ekraanile ühe armastatuima Eesti laste raamatukangelase Sipsiku. Film tõi eellinastuste ja avanädalavahetuse jooksul kinosaalidesse kogunisti 50048 silmapaari, mida on rohkem kui ükski kodumaine perefilm seni saavutanud on.


Loe lisa