28.10.2019

Eesti on Lübeckis mahuka filmiprogrammiga

Eesti on homme algavatel 61. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel esindatud 13 filmiga. Näidatakse nii uusi mängufilme, dokumentaale, lühianimatsioone kui Eesti filmiklassikat. Kohale sõidavad ka mitmed Eesti filmitegijad.Festivali põhivõistlusprogrammis linastub Martti Helde must-valge draama „Skandinaavia vaikus“. Dokumentaalfilmidest valiti festivalile Joosep Matjuse loodusdokumentaal „Tuulte tahutud maa“, Jaak Kilmi ja Gints Graube spioonidokumentaal „Minu spioonist isa“ ning Riho Västriku lühidokumentaal „Uued naabrid“, mis kõneleb Tapa linna omanäolisest saatusest.

Laste-ja noortefilmide programmis on Eesti kohal nelja filmiga. Mängufilmidest linastub 2018. aasta vaadatuim Eesti film – „Eia jõulud Tondikakul“. Lühifilmidest valiti laste-ja noorteprogrammi Sergei Kibuse festivalide menuk „Teofrastus“. Lisaks on noortefilmide programmis Eesti-Soome-Portugali-Itaalia koostöös valminud lühifilm „Kiltti tyttö“ ning Taani-Eesti täispikk animakomöödia „Ternet Ninja“, mis lõi Taanis kassarekordeid.

Lühifilmide võistlusprogrammis linastuvad Anu-Laura Tuttelbergi poeetiline nukufilm „Talv vihmametsas“ ning Tanno Mee romantiline komöödia „Uued algused“. „Uued algused“ jaoks on see ühtlasi maailma esilinastus.

Retrospektiivi raames tulevad näitamisele kolm Eesti filmi: Igor Jeltsovi „Kutsumata külalised“ (1959), Kalju Komissarovi „Valge laev“ (1970) ning „Hullumeelsus“ (1968), mille režissöör on Kaljo Kiisk.

Tänavused Lübecki Põhjamaade filmipäevad toimuvad 29. oktoobrist – 3. novembrini.


Festivali koduleht: https://www.nordische-filmtage.de/de/index.html


Lisainfo:
Aurelia Aasa
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa

„Sipsik“ liitus 100 000 klubiga

Kodumaine animafilm “Sipsik” on eileõhtuse seisuga kinodesse toonud juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles 10. Eesti film, mis liitus nn “100 000 klubiga”! Sellesse auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette üle 100 000 silmapaari meelitanud.
Loe lisa