07.03.2019

Eesti osalusel valminud film kandideerib 6 Nika auhinnale

Vene-Eesti-Prantsuse koostööfilm “Mees, kes üllatas kõiki” kandideerib 6 Nika filmiauhinnale. Nika auhind asutati 1987. aastal ning see on tähtsaim filmiauhind Venemaal.
Film on nomineeritud parima filmi, parima režii, parima stsenaariumi, parima mees- ja naispeaosa ja parima kõrvaltegelase kategoorias. Võitjad kuulutatakse välja 30. märtsil 2019.“Mees, kes üllatas kõiki” rahvusvaheline esilinastus toimus sügisel Veneetsia filmifestivali Orizzonti programmis, seal võitis režissööride Natalja Merkulova ja Aleksei Chupovi film parima naispeaosa preemia, mis läks näitlejanna Natalja Kudrjashovale. Sellele järgneva aja jooksul on film osalenud rohketel festivalidel ning võitnud mitmeid auhindu. 3. märtsil pärjati filmi Hispaanias Bilbaos Zinegoaki festivalil parima filmi auhinnaga, samuti sai Bilbaos näitlejaauhinna Natalja Kudrjashova.

“Mees, kes üllatas kõiki” jõuab Prantsusmaa kinolevisse alates 20. märtsist, Eestis on filmi võimalik vaadata Telia filmilaenutusest alates 11. märtsist.

“Mees, kes üllatas kõiki” operaator on Mart Taniel, filmi Eesti-poolne produtsent on Katrin Kissa ja tootjafirma Homeless Bob Production. Filmi peategelane on Siberi metsavaht Igor, kes võitleb taigas tegutsevate salaküttide vastu. Igor on tubli pereisa ja austatud kogukonna liige. Tema abikaasa Natalia ootab nende teist last. Ootamatult saab Igor teate, et ta on haige ja elada on jäänud vaid paar kuud. Mees ei saa abi ei traditsioonilisest meditsiinist ega ka nõiaväelt. Tal ei jää muud üle kui astuda viimane, meeleheitlik samm - ta otsustab järgida vana Siberi müüti Žambast, kes teades, et surm teda otsib, muudab end tundmatuseni lootuses, et surma silm libiseb temast mööda.

“Mees, kes üllatas kõiki” tootjafirmad on Pan Atlantic (RUS), Homeless Bob Production (EST) ja Arizona Production (FRA), selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital. Filmi Venemaa-poolne kaasprodutsent on Alexander Rodnjanski, kes on rahvusvaheliselt tuntud kui Andrei Zvjagintsevi filmide “Leviaatan” ja “Armastuseta” produtsent.


Lisainfo:
Katrin Kissa
kissa@too.ee
5667 7855

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa

Esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“

12. märtsil kell 18.00 esilinastub Filmimuuseumis Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“. Filmi keskmes on 1980. aastal Afganistanis vangi langenud ja islamiusku astumise hinnaga ellu jäetud endine nõukogude sõdur Bahretdin Hakimov. Hakimov, afgaani nimega Sheikh Abdullah, oli lähedaste jaoks teadmata kadunud 2013. aastani. Peale mudžahiididega liitumist sõdis ta nõukogude relvavendade vastu ja liitus hiljem Talibaniga. Vahur Laiapea filmis teda Heratis 2016. aasta sügisel.
Loe lisa