06.12.2019

„Eia jõulud Tondikakul“ heategevuslik kinoseanss

Koostöös Apollo Kino ja Eesti Puuetega Inimeste Kojaga toimub täna Solarise Apollos heategevuslik kinoseanss kuulmis- ja nägemispuudega inimestele, kui näitamisele tuleb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“.„Soovisime pakkuda imelist kinoelamust ka neile, kes seda tavapäraselt ei pruugi saada. Suurimad tänud Apollo Kinole ning Eesti Puuetega Inimeste Kojale, kes tulid mõttega kohe kaasa,“ sõnasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing. „Loodetavasti saab sellest väikestviisi traditsioon, et edaspidigi tehakse rohkem eriseansse meie ühiskonna piiratud võimalustega liikmetele.“

„Südame teeb soojaks, et kirjeldustõlke ja subtiitritega on pööratud erilist tähelepanu nägemis- ja kuulmispuudega lastele, kellel tavapäraselt on keeruline filmielamusi saada,“ rõõmustab EPIKoja tegevjuht Anneli Habicht.
„Märkan, et ka kultuuri valdkonnas arvestatakse üha enam puuetega inimestega ja loodan, et Eia filmi algatus innustab järgima,“ lisab Habicht.

„Oleme ka varasemalt Eesti Puuetega Inimeste Kojaga koostööd teinud ning kui filmitegijatelt tuli selline tore mõte, siis ei kahelnud me hetkekski. Möödunud aasta menukaim Eesti mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ kannab endas nii positiivseid sõnumeid, et sobib ideaalselt taoliseks heategevuslikuks ettevõtmiseks,“ ütles Apollo Kino tegevjuht Kadri Ärm.

Lisaks tänasele seansile on vaegkuuljate subtiitrid ja vaegnägijate kirjeldustõlge olemas nii filmi DVDl kui ka Telia ja Elisa filmilaenutus platvormidel.

„Eia jõulud Tondikakul“ valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film.

Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe.

Lisainfo filmi kohta:

 

Maario Masing
Produtsent
Tel. +372 55 599 899
E-mail maario.masing@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa