18.12.2018

Enim vaadatud EV100 dokumentaalfilm “Tuulte tahutud maa” on nüüd DVD´l ja Blu-ray´l

Suurejooneline loodusfilm „Tuulte tahutud maa“ on mitmekordselt purustanud senised dokumentaalfimide vaatajarekordid Eesti kinodes ning nüüd on film saadaval ka DVD ja Blu-ray formaadis.Film on kinodes püsinud juba 12 nädalat. Hetkeseisuga on filmi vaatamas käinud ligi 41 000 kinokülastajat, millega mahub “Tuulte tahutud maa” 2018. aasta 15 vaadatuima filmi hulka ning on läbi aegade enim vaadatud Eesti dokumentaalfilm kinodes.

“Selline tulemus on selge märk sellest, et eestlane armastab meie kaunist loodust ja oskab kõrgelt hinnata oma kodumaa ilu, mis teeb südame soojaks ja on kindlasti suur tunnustus meie aastatepikkusele pühendumisele antud filmi juures,” tänab kõiki filmi seniseid vaatajaid režissöör Joosep Matjus.

„Filmitegijad Joosep Matjus ja Atte Henriksson panustasid kolm aastat, et jäädvustada tõeliselt erilisi hetki meid ümbritsevast ning panna Eesti loodus kinolinal särama,“ sõnas Riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli. „See on äärmiselt tänuväärne töö, kuna eestlaste side loodusega on oluline ja vajab hoidmist,“ lisas Pruuli.

„See on film, mida iga eestlane peaks nägema. Loodan, et filmis nähtud loomad ja linnud saavad inimestele tuttavamaks ning innustavad rohkem loodust märkama. Enda kodumaa loodust tundes on igaüks rikkam,” ütles režissöör Joosep Matjus.

Lisaks DVD-le on film saadaval veelgi parema pildi- ja helikvaliteediga Blu-ray formaadis, mis toob paremini esile just selle filmi pildilise ilu. Kindlasti oleks “Tuulte tahutud maa” suurepärane kingitus igale eestlasele.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino.

„Tuulte tahutud maa” on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.


Lisainfo:
Joosep Matjus
„Tuulte tahutud maa” režissöör
+372 521 6949
joosepmatjus@gmail.com

Katri Rannastu
„Tuulte tahutud maa” produtsent
+372 56647979
wildkinoest@gmail.com

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa