14.01.2019

Esilinastus Hardi Volmeri uus mängufilm eesti filmikunstile alusepanijast

10. jaanuaril Tartus esilinastunud Hardi Volmeri uut mängufilmi "Johannes Pääsukese tõeline elu" vaatas esimesel nädalavahetusel 6846 vaatajat.2. augustil 1912. aastal saatis Eesti Rahva Muuseum kõikidele Eesti ajalehtedele avaldamiseks teate, milles öeldi: „Muuseumi poolt saadeti juunikuul päevapiltnik Joh.Pääsuke välja, et huvitavatest maastikkudest, rahva tööst ja talitustest, ehitustest, rahvateaduslikest asjadest ja inimestest ülesvõtteid teha…“Hardi Volmeri mängufilm jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale 1912. aasta suvel. Tervest retkest ainult seitse minutit? Seda pidi olema rohkem, aga keegi ei tea, kuhu kadusid ülejäänud kaadrid.

Hardi Volmer: “See teadmine annab meile ahvatleva, aga üksiti ka riskantse võimaluse taasluua see ammune retk nii, nagu meie seda ette kujutame. Me taastame vanade kaadrite vahele selle, mille aeg on meilt võtnud."

Filmi nimiosas on Ott Sepp, teistes peaosades Märt Avandi ja Tõnu Kark. 

Filmi stsenaristid on Olavi Ruitlane, Hardi Volmer ja Peeter Brambat, režissöör Hardi Volmer, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Katrin Sipelgas ja Killu Mägi, helilooja Ardo Ran Varres, monteerija Emeri Abel, helirežissöörid Markus Andreas ja Tiina Andreas, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii.
Mängivad Ott Sepp, Märt Avandi, Tõnu Kark, Ester Kuntu, Üllar Saaremäe, Merle Jääger, Peeter Raudsepp, Ardo Ran Varres, Rober Annus, Liisa Aibel, Tõnu Oja ja suur osa seto kogukonnast.

Filmi võtted toimusid 2017. ja 2018. aasta suvel Tartus ja Setomaal.

Film valmis tänu Eesti Kultuurkapitali, Tartu Filmifondi, Postimehe ja seto juurtega erarahastajate hindamatule toetusele. Filmi olulised partnerid on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmiarhiiv ja Seto Kultuuri Fond.

Filmi valmimise suuremad partnerid: Film Audio, Icon Studios, Kaldera, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Cinerama, Saksavalgus, Puudrinägu, Skoda.


Filmi levitab Hea Film.


Filmi treiler: 
https://www.youtube.com/watch?v=LyEiGyqxKnA&t=8s

Filmi fotod, autor Heikki Leis: https://drive.google.com/drive/folders/1yE8uZRP11cj4kpo8Tu0cu2jQkU6TYFl2

Fotod esilinastuselt Tartus, autor Talis Taim:
https://drive.google.com/drive/folders/1ySOqDkCu2Q1pOztdYBJtSE15gZBs_yPc


Lisainformatsioon:
Anneli Ahven
Produtsent
Kopli Kinokompanii
+372 55 622041
anneli@kinokompanii.ee
www.kinokompanii.ee
@JohPaasuke

Kalender

Uudised

Kinos Artis toimuvad 21.- 22. augustil Balti filmipäevad

Balti keti 30. aastapäeva raames näidatakse Artises kahel järjestikusel õhtul Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloome paremikku ning kavas on kohtumised filmitegijatega. Programmis on ka kaks Eesti osalusega dokumentaali. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on kõigile tasuta.
Loe lisa