08.05.2017

Euroopa Päeva kino Teletornis

Homme, 9. mail toimub Euroopa Päeva puhul Teletorni kinos tasuta filmiseanss. Seansil näidatava filmi valis publik Facebooki hääletusel.

Suurele ekraanile läheb võidufilmina “Mees nimega Ove” (rež. Hannes Holm, Rootsi 2015).

Filmi sünopsis: Ove on kuldsete kätega, siira südamega ja praktilise mõtlemisega mees. Majapidamises pole tööd, mida ta teha ei oskaks ning noorema generatsiooni meeste abitus ajab tal harja punaseks. Ent pärast oma naise surma ning rongitehasest vallandamist, on Ovel üha raskem end tegudele sundida. Elust tüdinud mees pühendub vanade võlgade sisse nõudmisele ja käib kalmistul lahkunud kallimale iga päev oma argielu ümber jutustamas. Kuni ühel päeval kolib naabermajja noor naine Parvaneh koos perega ning nad esimesel päeval kogemata Ove postkasti autoga ümber rammivad. Sellest saab alguse harukordne ja imeilus sõprus kahe erineva põlvkonna ja kultuuri esindaja vahel.

Teletorni kinos toimuva seansiga tähistame Eesti liitumist Euroopa Komisjoni MEDIA programmiga 15 aastat tagasi. Aastate jooksul on Eesti audiovisuaalvaldkonnale programmist eraldatud üle 5 miljoni euro toetuseid. MEDIA arendustoetuse on saanud  ligikaudu 50 viimase 15 aastal jooksul valminud Eesti mängu-, dokumentaal- ja animafilmi.

9. mail kell 16.00–18.00 saab kinopublik torni 21. korrust külastada soodushinnaga piletiga. Märksõna kassas: Euroopa Päeva Kino.

Ürituse korraldab Loov Euroopa MEDIA Kontaktpunkt koos partnerite A-One Films Estonia, Bestfilm.eu, Estinfilmi, Menufilmide ja Tallinna Teletorniga.

Lisainfo: https://www.facebook.com/events/265865713873614/

Katre Kajamäe
Loov Euroopa MEDIA
Eesti Filmi Instituut
Tel. 627 6065
www.looveuroopa.ee

Kalender

Uudised