16.04.2018

EV100 filmiprogrammi esimene dokumentaal toob vaatajani kuus elulist ja puudutavat lugu

4. mail jõuab kinodesse Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi esimene dokumentaalfilm “Juured”, mis jutustab läbi kuue autori isiklike lugude olulistest murdepunktidest elus. 12. aprillil avalikustati filmi ametlik treiler. „Nii ausat dokumentaalfilmi pole Eestis varem tehtud. On väga huvitav vaadata, kuidas need kogenud naisrežissöörid, kes on varasemalt teinud mitmeid dokumentaal- ja mängufilme, on seekord pööranud kaamera enda suunas, rääkides lugusid armastusest, kaotusest, vananemisest ja lähisuhetest,” sõnas filmi „Juured“ produtsent Ülo Pikkov.

“Seda filmi vaadates saab valada nii pisaraid kui südamest naerda ja lisaks veel omajagu rännata, sest autorite lood on jäädvustatud Makedoonias, Tšehhis, Tais ja Eestis,” lisas Pikkov.

Lood ja autorid:
· POEEM ARMASTUSEST / režissöör Nora Särak · OODATES IMET / režissöör Aljona Suržikova · EMAKIVI / režissöör Kersti Uibo · 40 AASTAT HILJEM / režissöör Moonika Siimets · EMAGA KLOOSTRIS / režissöör Anna Hints · MU LIHA JA VERI / režissöör Heilika Pikkov.

Filmi produtsent on Ülo Pikkov, animatsioonide autor on Anu-Laura Tuttelberg ning originaalmuusika kirjutanud Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Filmi tootja on Silmviburlane OÜ. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari „Pank“. Lisaks “Juurtele” jõuab sügisel kinodesse režissöör Joosep Matjuse eepiline loodusdokumentaal Eestimaa metsikust loodusest “Tuulte tahutud maa”. Lisainfo Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid

“Juured” FB asub: www.facebook.com/juuredfilm
“Juured” treileri leiab: https://youtu.be/QFCLM_Tri_s

Lisainfo:
Dagmar Reinolt “Juured” filmi levi ja kommunikatsioon 5648 8651 dagmar.reinolt@gmail.com
Heilika Pikkov “Juured” filmi idee autor ja režissöör 56912091 heilika@silmviburlane.ee

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa