15.01.2019

EV100 koguperefilmi „Eia jõulud Tondikakul“ on käinud vaatamas juba üle 143 000 vaataja

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mängufilm „Eia jõulud Tondikakul” püsis 4 nädalat järjest ülekaalukalt vaadatuima filmina Eesti kinodes ning nüüdseks on film kogunud juba 143 195 vaatajat. Möödunud aastal esilinastunud kodu- ja välismaiste filmide edetabelis on "Eia jõulud Tondikakul" komöödia "Klassikokkutulek 2" järel teisel kohal.“Film püsib mõned nädalad veel kindlasti kinodes, et kõik, kes soovivad, näeksid filmi suurelt ekraanilt,” sõnasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing.

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul pakub EV100 filmiprogramm uskumatuid elamusi nii noortele kui ka täiskasvanutele. „Juubeliaasta kinkis Eestile ka päris oma jõulufilmi. Eia seiklused Tondikakul on tõeliselt kaasahaaravad ja filmi teostus tipptasemel, mis on kinno toonud ka rekordilise arvu filmisõpru,“ lisas Rohumaa.

Peale filmi jõudmist kinoekraanile ilmus detsembris müügile ka samanimeline lauamäng, mille esimene tiraaž müüdi läbi paari nädalaga.  Suure nõudluse tõttu on nüüdseks valminud uus tiraaž, mis jõuab Apollo raamatupoodidesse juba täna.

"Mul on väga hea meel, et Tarmo Tuule ja Meelis Looveer on meie filmi põhjal loonud nii ilusa ja põneva lauamängu. Mängulaual on kasutatud Remo Savisaare võrratuid loodusfotosid ja kaadreid filmist ning mängijatel on võimalus valida, millist filmi tegelast nad soovivad kehastada. Eriti tore on see, et tegemist on koostöömänguga, kus ei mängita üksteise vastu, vaid kõigil osalejatel tuleb ühiselt välja mõelda strateegia, kuidas päästa mets. Meie peres on Eia lauamäng täielikuks hitiks kujunenud," kommenteeris filmi režisöör Anu Aun.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film.

Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe.

Film „Eia jõulud Tondikakul“ kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

Lisainfo filmi kohta:

  1. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lisainfot juubelisündmuste kohta leiabwww.EV100.ee.


Maario Masing
Produtsent

Tel. +372 55 599 899
E-mail maario.masing@gmail.com

Kalender

Uudised

Kinos Artis toimuvad 21.- 22. augustil Balti filmipäevad

Balti keti 30. aastapäeva raames näidatakse Artises kahel järjestikusel õhtul Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloome paremikku ning kavas on kohtumised filmitegijatega. Programmis on ka kaks Eesti osalusega dokumentaali. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on kõigile tasuta.
Loe lisa