23.10.2018

EV100 loodusfilm „Tuulte tahutud maa“ on kõige vaadatum Eesti dokumentaalfilm läbi aegade

Joosep Matjuse loodusdokumentaal “Tuulte tahutud maa” on kinodes kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti dokumentaalfilm. Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost on käinud vaatamas juba 22 182 inimest.„Sellise vaatajanumbri saavutamine on Eesti dokfilmi jaoks kõigi aegade rekord,” ütleb Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist. „Et enim vaatajaid kogub just loodusfilm, tõestab ühelt poolt Eesti loodusdokumentalistika tugevat traditsiooni, ent teisalt ka väga erilist suhet, mis eestlastel kodumaise loodusega on.“ Senine dokumentaalfilmi vaatajarekord oli aastast 2007 ja kuulus filmile „Laulev revolutsioon“, mis kogus 18 316 vaatajat.

„Tuulte tahutud maa” linastus 21. oktoobril Torontos EstDocsi festivali raames. „Vaatajad olid lummatud oma isade maa looduse ilust, maastikest mis justkui on sarnased Kanada loodusega, samas ikka väga eestilikud. Udulaama mähkunud luht on oma olemuselt nii kinematograafiline, et teenis kiidusõnu ka mitte Eesti juurtega vaatajatelt. Seega, meie soov luua visiitkaart Eestile on korda läinud,“ räägib filmi produtsent Riho Västrik.

EV100 programmi kuuluvas filmis näeb Eesti looduse erinevaid tahkusid, mis on üles filmitud kolme aasta jooksul Eestimaa eri paikades. Osa võttepaikasid on ka kaardile kantud. Kaarti näeb bit.ly/TTM_kaart.

Film on veel Apollo, Forum Cinema ja Cinamoni kinodes üle Eesti, samuti kinos Artis ja Tartu Elektriteatris. Kinovõrgu kaudu jõuab film ka väiksematesse Eesti paikadesse.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino, rohkem infot leiab www.wildkino.ee/tuultetahutudmaa.

„Tuulte tahutud maa” on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.


Video: bit.ly/Eesti_linnulennult_video

Lisainfo ajakirjanikele: http://www.wildkino.ee/tuultetahutudmaa/pressile

Lisainfo:
Katri Rannastu
“Tuulte tahutud maa” produtsent
+372 5664 7979
wildkinoest@gmail.com

Joosep Matjus
“Tuulte tahutud maa” režissöör
+372 521 6949
joosepmatjus@gmail.com

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa