10.07.2019

Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film „Urbanimatio“ Londoni arhitektuurifilmide festivalil

Juuni lõpul toiminud Londoni arhitektuurifestivali LFA filmiprogrammis oli esindatud ka Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe „Urbanimatio“ (2016), mida on eelnevalt näidatud 28  festivalil üle maailma. Huvi filmi vastu ei näi vaibuvat, olgugi, et filmi nn ametlik festivaliperiood on lõppenud. Tuntud Tšehhi animafilmi festival ANIFILM esitles „Urbanimatiot“ sel aastal oma eriprogrammis, mis tutvustas 14 olulisimat hüperläps (hyperlapse) tehnikas filmi läbi aegade. Järjekord on üha hoogustuvate netifestivalide käes, nagu näieks MAGMART.„Urbanimatio“ on 2016. a. valminud Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film arhitektuurist, mida peetakse kivinenud muusikaks, mis aga omakorda jõudvat  jumalale kõige lähemale. Kui serveerida arhitektuuri hüperläps tehnikas ja lisada sellele muusika – siis elustub kivi. Filmi kodumaine esilinastus toimus Tallinna Arhitektuuribiennaali raames.

Hardi Volmer ja Urmas Jõemees on varemgi koos töötanud, Urmas Jõemees on filminud üles Hardi Volmeri filmi „Kohatu olmeheidutus“ (2011), mis samuti keskendus visuaalse poole pealt arvutivõimalustele, mis võimendasid selgelt filmi mõtet. Veel on tandem teinud koos filmid „Lõpuõhtu“ (2007) ja „Barbarid“ (2003).


©voldik 2011

Lisateave:
Hardi Volmer  hardivolmer@gmail.com
Urmas Jõemees  ujemees@gmail.com

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa