10.07.2019

Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film „Urbanimatio“ Londoni arhitektuurifilmide festivalil

Juuni lõpul toiminud Londoni arhitektuurifestivali LFA filmiprogrammis oli esindatud ka Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe „Urbanimatio“ (2016), mida on eelnevalt näidatud 28  festivalil üle maailma. Huvi filmi vastu ei näi vaibuvat, olgugi, et filmi nn ametlik festivaliperiood on lõppenud. Tuntud Tšehhi animafilmi festival ANIFILM esitles „Urbanimatiot“ sel aastal oma eriprogrammis, mis tutvustas 14 olulisimat hüperläps (hyperlapse) tehnikas filmi läbi aegade. Järjekord on üha hoogustuvate netifestivalide käes, nagu näieks MAGMART.„Urbanimatio“ on 2016. a. valminud Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film arhitektuurist, mida peetakse kivinenud muusikaks, mis aga omakorda jõudvat  jumalale kõige lähemale. Kui serveerida arhitektuuri hüperläps tehnikas ja lisada sellele muusika – siis elustub kivi. Filmi kodumaine esilinastus toimus Tallinna Arhitektuuribiennaali raames.

Hardi Volmer ja Urmas Jõemees on varemgi koos töötanud, Urmas Jõemees on filminud üles Hardi Volmeri filmi „Kohatu olmeheidutus“ (2011), mis samuti keskendus visuaalse poole pealt arvutivõimalustele, mis võimendasid selgelt filmi mõtet. Veel on tandem teinud koos filmid „Lõpuõhtu“ (2007) ja „Barbarid“ (2003).


©voldik 2011

Lisateave:
Hardi Volmer  hardivolmer@gmail.com
Urmas Jõemees  ujemees@gmail.com

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa