10.07.2019

Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film „Urbanimatio“ Londoni arhitektuurifilmide festivalil

Juuni lõpul toiminud Londoni arhitektuurifestivali LFA filmiprogrammis oli esindatud ka Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe „Urbanimatio“ (2016), mida on eelnevalt näidatud 28  festivalil üle maailma. Huvi filmi vastu ei näi vaibuvat, olgugi, et filmi nn ametlik festivaliperiood on lõppenud. Tuntud Tšehhi animafilmi festival ANIFILM esitles „Urbanimatiot“ sel aastal oma eriprogrammis, mis tutvustas 14 olulisimat hüperläps (hyperlapse) tehnikas filmi läbi aegade. Järjekord on üha hoogustuvate netifestivalide käes, nagu näieks MAGMART.„Urbanimatio“ on 2016. a. valminud Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film arhitektuurist, mida peetakse kivinenud muusikaks, mis aga omakorda jõudvat  jumalale kõige lähemale. Kui serveerida arhitektuuri hüperläps tehnikas ja lisada sellele muusika – siis elustub kivi. Filmi kodumaine esilinastus toimus Tallinna Arhitektuuribiennaali raames.

Hardi Volmer ja Urmas Jõemees on varemgi koos töötanud, Urmas Jõemees on filminud üles Hardi Volmeri filmi „Kohatu olmeheidutus“ (2011), mis samuti keskendus visuaalse poole pealt arvutivõimalustele, mis võimendasid selgelt filmi mõtet. Veel on tandem teinud koos filmid „Lõpuõhtu“ (2007) ja „Barbarid“ (2003).


©voldik 2011

Lisateave:
Hardi Volmer  hardivolmer@gmail.com
Urmas Jõemees  ujemees@gmail.com

Kalender

Uudised

EFI jagas välja mängufilmide tootmisrahad

Eesti Filmi Instituut (EFI) jagas 2020. aasta esimeses tootmistoetuste voorus kodumaistele mängufilmidele kogu aasta tootmistoetused, mille said kolm mängufilmi. Eelarve vähesuse tõttu makstakse tootmistoetused välja kahes etapis – kokku 990 000 eurot sellel aastal ning 800 000 eurot järgmisel. EFI andis ka 320 000 euro eest toetusi mängu- ja dokumentaalfilmidele, mille juures on Eesti tootjatel vähemuskaastootmise osalus.

Loe lisa