01.02.2019

Hardi Volmeri mängufilm on kogunud 20202 vaatajat

10. jaanuaril Tartus esilinastunud Hardi Volmeri uus mängufilm “Johannes Pääsukese tõeline elu" on kogunud kolme linastusnädala jooksul 20 202 vaatajat.Suuresti erarahastusel loodud film on vaimustanud publikut üle Eesti, eriliseks teeb soe vastuvõtt Tartus ja Setomaal.

„Johannes Pääsukese tõeline elu” on mõnusa kulgemisega helge film, mis räägib noorelt hukkunud filmimehe elu ilusaimast suvest.”

  1. Ranne, EPL, 22.1.2019

 “See film pidi sündima.”

“Vägisi viib see film mõtte sinna, et kes meist, eestlastest, kord saja aasta pärast etnograafilisi kaadreid üles võtavad kui eksootikast. Mis rahvusest nad on ja missuguste kaameratega? Või läheb kuidagi teisiti.”

  1. Mikomägi, Maaleht, 17.1.2019

Hardi Volmeri mängufilm jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale 1912. aasta suvel. Tervest retkest ainult seitse minutit? Seda pidi olema rohkem, aga keegi ei tea, kuhu kadusid ülejäänud kaadrid.

Nimiosas Ott Sepp, teistes peaosades Märt Avandi ja Tõnu Kark. 

Filmi stsenaristid on Olavi Ruitlane, Hardi Volmer ja Peeter Brambat, režissöör Hardi Volmer, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Katrin Sipelgas ja Killu Mägi, helilooja Ardo Ran Varres, monteerija Emeri Abel, helirežissöörid Markus Andreas ja Tiina Andreas, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii.

Mängivad Ott Sepp, Märt Avandi, Tõnu Kark, Ester Kuntu, Üllar Saaremäe, Merle Jääger, Peeter Raudsepp, Ardo Ran Varres, Rober Annus, Liisa Aibel, Tõnu Oja ja suur osa seto kogukonnast.

Filmi võtted toimusid 2017. ja 2018. aasta suvel Tartus ja Setomaal.

Film valmis tänu Eesti Kultuurkapitali, Tartu Filmifondi, Postimehe ja seto juurtega erarahastajate hindamatule toetusele. Filmi olulised partnerid on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmiarhiiv ja Seto Kultuuri Fond.

Filmi valmimise suuremad partnerid: Film Audio, Icon Studios, Kaldera, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Cinerama, Saksavalgus, Puudrinägu, Skoda.

Filmi levitab Hea Film ja see on jätkuvalt kinodes üle Eesti.

Filmi treiler: 
https://www.youtube.com/watch?v=LyEiGyqxKnA&t=8s

Filmi fotod, autor Heikki Leis: https://drive.google.com/drive/folders/1yE8uZRP11cj4kpo8Tu0cu2jQkU6TYFl2


Lisainformatsioon:
Anneli Ahven
Produtsent
Kopli Kinokompanii
+372 55 622041
anneli@kinokompanii.ee
www.kinokompanii.ee
@JohPaasuke

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa