01.02.2019

Hardi Volmeri mängufilm on kogunud 20202 vaatajat

10. jaanuaril Tartus esilinastunud Hardi Volmeri uus mängufilm “Johannes Pääsukese tõeline elu" on kogunud kolme linastusnädala jooksul 20 202 vaatajat.Suuresti erarahastusel loodud film on vaimustanud publikut üle Eesti, eriliseks teeb soe vastuvõtt Tartus ja Setomaal.

„Johannes Pääsukese tõeline elu” on mõnusa kulgemisega helge film, mis räägib noorelt hukkunud filmimehe elu ilusaimast suvest.”

  1. Ranne, EPL, 22.1.2019

 “See film pidi sündima.”

“Vägisi viib see film mõtte sinna, et kes meist, eestlastest, kord saja aasta pärast etnograafilisi kaadreid üles võtavad kui eksootikast. Mis rahvusest nad on ja missuguste kaameratega? Või läheb kuidagi teisiti.”

  1. Mikomägi, Maaleht, 17.1.2019

Hardi Volmeri mängufilm jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale 1912. aasta suvel. Tervest retkest ainult seitse minutit? Seda pidi olema rohkem, aga keegi ei tea, kuhu kadusid ülejäänud kaadrid.

Nimiosas Ott Sepp, teistes peaosades Märt Avandi ja Tõnu Kark. 

Filmi stsenaristid on Olavi Ruitlane, Hardi Volmer ja Peeter Brambat, režissöör Hardi Volmer, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Katrin Sipelgas ja Killu Mägi, helilooja Ardo Ran Varres, monteerija Emeri Abel, helirežissöörid Markus Andreas ja Tiina Andreas, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii.

Mängivad Ott Sepp, Märt Avandi, Tõnu Kark, Ester Kuntu, Üllar Saaremäe, Merle Jääger, Peeter Raudsepp, Ardo Ran Varres, Rober Annus, Liisa Aibel, Tõnu Oja ja suur osa seto kogukonnast.

Filmi võtted toimusid 2017. ja 2018. aasta suvel Tartus ja Setomaal.

Film valmis tänu Eesti Kultuurkapitali, Tartu Filmifondi, Postimehe ja seto juurtega erarahastajate hindamatule toetusele. Filmi olulised partnerid on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmiarhiiv ja Seto Kultuuri Fond.

Filmi valmimise suuremad partnerid: Film Audio, Icon Studios, Kaldera, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Cinerama, Saksavalgus, Puudrinägu, Skoda.

Filmi levitab Hea Film ja see on jätkuvalt kinodes üle Eesti.

Filmi treiler: 
https://www.youtube.com/watch?v=LyEiGyqxKnA&t=8s

Filmi fotod, autor Heikki Leis: https://drive.google.com/drive/folders/1yE8uZRP11cj4kpo8Tu0cu2jQkU6TYFl2


Lisainformatsioon:
Anneli Ahven
Produtsent
Kopli Kinokompanii
+372 55 622041
anneli@kinokompanii.ee
www.kinokompanii.ee
@JohPaasuke

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa