03.07.2017

Ilmus uue kodumaise mängufilmi „Keti lõpp“ treiler

Täna avaldati sügisel kinodesse jõudva noortefilmi „Keti lõpp“ treiler. Filmi peaosades mängivad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere Jr. Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhinev peenekoelise situatsioonikoomikaga vürtsitatud mängufilm räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne. Sel nädalal Karlovy Vary filmifestivalil esilinastuva Priit Pääsukese debüütmängufilmi “Keti lõpp” tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett, mis toimib minimudelina maailmast. Peategelane, ettekandja (Maiken Schmidt) on terane neiu, kes oma energiat ilmetusse kiirsöögikohta mattes on jõudnud elus surnud punkti. Üritades meelitada sellesse tühja uppuvasse laeva natukenegi külastajaid, võitleb ta paratamatusega ega taha seda endale tunnistada. Kett on muutunud tema ebamugavaks mugavustsooniks.

Ühel sombusel hommikul saab ettekandja telefonikõne  – Kett pannakse kinni ning see on tema viimane tööpäev. Üksteise järel hakkavad Ketti ilmuma viimase päeva külastajad. Keset lõputult kestvat kriisi hinges ja maailmas endi ümber, on inimesed justkui mingi piirini viidud. Nad tulevad ja lähevad, igaüks omas mullis, mis Ketis plahvatab ning ettekandja on selle kõige tunnistajaks. Burgerlast astuvad läbi valede puntrasse peitu pugev keskkoolitüdruk Lua,  tüdrukuteõhtu „jänkud”, et enne pidu korralik põhi laduda ja kolmekümnendates abielupaar, kes on omavahelises suhtluses jõudnud väljakannatamatu aususeni. Lõpuks liituvad ettekandjaga tööd otsiv noormees (Hendrik Toompere jr) – akadeemilise maailma imelaps, ja kuulus helilooja, kes oskab selles kohas näha midagi ilusat ja erilist. Igaüht neist ajendab soov leida elus kindel pidepunkt, mõistetud olemise tunne ja lähedus.

Loo taustaks on üleilmne majanduslik ja hingeline madalseis. Film tõstatab küsimuse kas ja mis õigust on meil mõista kohut inimeste üle, kes selle all kannatavad ning vahendite üle, mida nad sellest pääsemiseks kasutavad. Ühest küljest on “Keti lõpp” ehe kaasaegne Eesti materjal, teisest küljest tegeleb see humoorikas võtmes universaalsete ja väga ajakohaste teemadega.

Filmi arvukates kõrvalosades säravad Evelin Võigemast, Ott Aardam, Ester Kuntu, Tiit Lilleorg,  Ilja Nartov, Piret Krumm, Katariina Tamm, Henrik Kalmet, Priit Pius, Mattias Naan jpt.

“Keti lõpu” režissöör on Priit Pääsuke ja stsenarist Paavo Piik. Filmi produtsent Marianne Ostrat, operaator Meelis Veeremets, kunstnik Eugen Tamberg, heliloojad Rainer Jancis ja Ann Reimann. Filmi tootis Alexandra Film koostöös Luxfilmi, Filmivabriku, Cineuniti, Angel Filmsi ja 1 Agentuuriga. Filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Filmi levitab VaataFilmi.

Treileri on monteerinud Priit Pääsuke ja Valter Nõmm, kõlab Taavi Tulevi muusika.

„Keti lõpu“ maailma esilinastus toimub prominentse 52. Karlovy Vary filmifestivali «East of the West» võistlusprogrammis 5. juulil 2017 Tšehhis.

Filmi treiler:
Youtube www.youtube.com/watch?v=pV8DKeMeIPY
Facebook  www.facebook.com/VaataFilmi/videos/1277038802424544

Lisainfo:
Marianne Ostrat
Produtsent
+372 5233577
marianne@alexandrafilm.ee

Liina Liisveld
Levituse turundusjuht
+372 6800764
liina@vaatafilmi.ee

Kalender

Uudised