15.03.2018

“Kambodža kevade” soundid on miksinud eesti helidisainer Matis Rei

19. märtsi õhtu Sõpruse kino dokiõhtu film, “Kambodža kevad”, on kaude ka eestlastega seotud. Nimelt on möödunud aastal mööda suuri dokifestivale (IDFA, HotDocs jne:) rännanud filmi re-recording mixer, ehk see, kes kõik helid lõplikult kokku salvestab ja järeltöötluse teeb, just eesti mees Matis Rei.

Noor soundiinsener ja helirežissöör resideerub suure osa ajast Inglismaal, kuid teeb tööd ka paljude kodumaiste mängufilmide juures. 2016. aastal võitis Rei maailma helirežissööride hulgas enim hinnatud auhinna Golden Reel Award tudengifilmide helimontaaži kategoorias filmis «Fulfilament» tehtud töö eest.

„Kambodža kevad“ on intiimne ja ainulaadne portree kolmest inimesest kesk kaootilisi ja tihti vägivaldseid sündmusi, mis kujundavad tänapäeva Kambodžat. Kuue aasta jooksul vändatud film jälgib kasvavat maaõiguste teemalist meeleavaldustelainet, mis tõi kaasa „Kambodža kevade“ ja sellele järgnenud traagilised sündmused. Film räägib poliitilistest ja isiklikest raskustest, mis kaasnevad võitlusega selle eest, millesse usud.

Film linastub üks kord 19. märtsil kell 20.00 - http://www.kinosoprus.ee/et/movie/dokiohtu-39-kambodza-kevad

Kalender

Uudised