11.01.2019

Kino Artis 2018. aasta hitiks kujunes kodumaine dokumentaalfilm

Möödunud kinoaastal tõid kõige rohkem filmisõpru Artisesse kolm Eesti filmi, millest suurima menu osaliseks sai üle 7900 korra vaadatud eepiline dokumentaal „Tuulte tahutud maa“.  Kodumaiseid filme oli esikümnes seekord lausa viis.Kinole Artis oli 2018. aasta edukas – programmi käis nautimas ligi 126 000 inimest. Seda on üle 1500 inimese rohkem kui aasta varem. Artise saalides toimus aasta jooksul üle 4300 avaliku seansi.

Kui publikurohkeim oli Joosep Matjuse kummardus Eestimaa metsikule ja ürgsele loodusele, loodusfilm „Tuulte tahutud maa“, siis teisele kohale platseerus 6300 vaatajaga Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm, võrratu „Seltsimees laps“, mis põhineb Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel.

Esikolmikust leiab ka Eesti esimese päris oma jõulufilmi „Eia jõulud Tondikakul“, kuid et soe ja südamlik film on jätkuvalt kinolinal, ei saa lõplikke vaatajanumbreid veel lukku lüüa. Detsembris nautis kinos Artis Eia seiklusi enam kui 5600 kinokülastajat.

Enim vaatajaid kogunud välismaine linateos Artise mulluses programmis oli ehk mõneti üllatuslikult Prantsuse erootiline triller „Teine armuke“ ligi 4000 vaatajaga. Väärib märkimist, et pooled esikümne filmidest olid eestimaised ning pooled eluloolised teosed, sealhulgas maailma esimene käsitsi maalitud film, mis jutustab Vincent van Goghi loo.

„Teeb erilist heameelt, et meie kino möödunud aasta vaadatuimate filmide sekka jõudis nii palju Eesti filme. See on tõestus eestikeelsete filmide kõrgest tasemest. Samuti on hea meel dokumentaalfilmide edu üle, sest neil ei ole sugugi lihtne võistelda laia valiku fantaasiafilmidega,“ ütleb Kino Artis juht Rein Palosaar.

Artis tänab kõiki oma lojaalseid ja uusi sõpru, kes 2018. aastal kino külastasid. Ootame teid filme nautima ka alanud aastal ja lubame, et kavas on palju põnevat.


KINO ARTIS TOP 10 AASTAL 2018:

  1. „Tuulte tahutud maa“ 7918
  2. „Seltsimees laps“ 6288
  3. „Eia jõulud Tondikakul“ 5656
  4. „Teine armuke“ 3978
  5. „Astrid Lindgreni rääkimata lugu“ 3697
  6. „Armastusega Vincent“ 3696
  7. „Ahto. Unistuste jaht“ 2616
  8. „Nähtamatu niit“ 2351
  9. „Bohemian Rhapsody“ 2294
  10. „Vello Salo. Igapäevaelu müstika“ 2264Monica Raud
+372 663 1372
Kino Artis
www.kino.ee

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa

Esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“

12. märtsil kell 18.00 esilinastub Filmimuuseumis Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“. Filmi keskmes on 1980. aastal Afganistanis vangi langenud ja islamiusku astumise hinnaga ellu jäetud endine nõukogude sõdur Bahretdin Hakimov. Hakimov, afgaani nimega Sheikh Abdullah, oli lähedaste jaoks teadmata kadunud 2013. aastani. Peale mudžahiididega liitumist sõdis ta nõukogude relvavendade vastu ja liitus hiljem Talibaniga. Vahur Laiapea filmis teda Heratis 2016. aasta sügisel.
Loe lisa