17.04.2019

Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut kutsuvad noori Euroopa parimat filmi valima

5. mail kogunevad 12-14-aastased noored üle Euroopa kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ja hinnata kolme Euroopa noortefilmi, mille hulgast selgub Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna laureaat. Eestis toimub laureaadi valimine Tallinnas kinos Artis.

Euroopa Noore Publiku Auhinnale kandideerivad Norra ja Rootsi koostöös valminud muusikafilm"Bändipoisid" (Los Bando, rež. Christian Lo), Suurbritannia-Rootsi internaadikomöödia "Vana kooli tüübid"(Old Boys, rež. Toby MacDonald), mille aluseks on Cyrano de Bergeraci lugu, ning Hollandi-Belgia draama"Poksiplika" (Vechtmeisje, rež. Johan Timmers) spordis oma kutsumuse leidnud tüdrukust.

Noortežüriid kõikjal Euroopas vaatavad ühel ajal kodulinna kinosaalides neid kolme filmi ning arutlevad nähtu üle omavahel ja filmispetsialisti eestvedamisel. Tallinnas viib filmipäeva läbi Just Filmi festivali tegevjuht Mikk Granström. Kogu päeva jooksul on noortel võimalus olla ühenduses oma eakaaslastega mujalt Euroopast ning suhelda ka filmitegijatega Saksamaal Erfurdis, kus kuulutatakse välja EFA Noore Publiku Auhind. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb aadressil yaa.europeanfilmawards.eu. Samas on ka ülevaade nomineeritud filmidest ja osalevatest linnadest.

MTÜ Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut kutsuvad kõiki 12–14-aastaseid noori osalema Artise kinos toimuval filmipäeval. Filmide vaatamiseks, žüriitöös osalemiseks ja aruteludes kaasa löömiseks tuleb saata kiri osalemissoovi ja kontaktandmetega enne 2. maid aadressile noorpublik@kinobuss.ee. Filmipäev kinos Artis hõlmab kolme nomineeritud filmi vaatamist, arutelu filmikunsti telgitaguste üle ja maitsvaid vahepalu. Üritus on kõigile registreeritud osalejatele tasuta.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis koordineerib EFA Noore Publiku Auhinna üritust MTÜ Kinobuss, toetavad Eesti Filmi Instituut ja Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.

Lisainfo:

Tiina Teras

noorpublik@kinobuss.ee

5571235

Kalender

Uudised

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.
Loe lisa