03.05.2018

Kinodesse jõuab kuue naisautori ühisloominguna valminud EV100 dokumentaalfilm “Juured”

Täna, 3. mail esilinastub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi esimene dokumentaalfilm “Juured”, mis viib vaataja emotsionaalsele rännakule läbi kuue autori isiklike lugude armastusest, kaotusest, mälestustest ja igatsusest.„EV100 filmiprogrammi edukäik jätkub esimese EV100 dokumentaalfilmi „Juured“ kinodesse jõudmisega,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Dokumentaal „Juured“ koondab kuue naisrežissööri andekust ja nende isiklikke lugusid. Teemad on kohati keerulised, kuid puudutavad oma aususega iga inimese hinge,“ lisas Rohumaa.

Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmide ekspert Kaarel Kuurma sõnul on “Juured” justkui kuus eri lehekülge elumärkmikust, mis jutustavad oma kallimatest, lähedastest, perekondadest, kadunutest, jäävatest ja tulevastest. Sellest, mis toimub ime ja ratsionaalsuse vahel. Kõhklusest. Julgusest. Armastusest.

Lood ja autorid:
· POEEM ARMASTUSEST / režissöör Nora Särak
· OODATES IMET / režissöör Aljona Suržikova
· EMAKIVI / režissöör Kersti Uibo
· 40 AASTAT HILJEM / režissöör Moonika Siimets
· EMAGA KLOOSTRIS / režissöör Anna Hints
· MU LIHA JA VERI / režissöör Heilika Pikkov

“Juured” linastub Tallinna kinodes Artis, Sõprus, Apollo Kino Solaris ja Mustamäe ning Cinamon Kosmos. Eriseansid toimuvad Filmimuuseumis ja Tehnopoli kinos. Tartus näitavad filmi Cinamon Tartu ja Apollo Kino Lõunakeskus, Rakveres Teatrikino, Saaremaal Apollo Kino Auriga Keskus ja Kuressaare TeatriKino ning Märjamaal kino Helk. Kinovõrgu kaudu linastub film ka mitmetes väiksemates paikades üle Eesti.

“Juurte” autorid kohtuvad publikuga:
4. mail Tartu Elektriteatris
6. mail Tallinna kinos Sõprus
8. mail Apollo Pärnu Kinos
9. mail Viljandi kinos Centrum
16. mail Apollo Kino Astri Keskuses Narvas

Filmi produtsent on Ülo Pikkov, animatsioonide autor on Anu-Laura Tuttelberg ning originaalmuusika on kirjutanud Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Filmi tootja on Silmviburlane OÜ.

“Juured” FB asub: www.facebook.com/juuredfilm
“Juured” treileri leiab: https://youtu.be/QFCLM_Tri_s

Lisainfo:
Dagmar Reinolt
“Juured” filmi levi ja kommunikatsioon
5648 8651
dagmar.reinolt@gmail.com

Heilika Pikkov
“Juured” filmi idee autor ja režissöör
56912091
heilika@silmviburlane.ee

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa