07.12.2017

Kinodesse jõuab Sulev Keeduse “MEHETAPJA / SÜÜTU / VARI”

Pimedate Ööde Filmifestivalil esilinastunud ja parima operaatoritöö ning parima muusika auhinnaga pärjatud Sulev Keeduse mängufilm “MEHETAPJA / SÜÜTU / VARI” jõuab alates 8. detsembrist kinodesse üle Eesti.

Režissöör Sulev Keeduse viies täispikk mängufilm MEHETAPJA / SÜÜTU / VARI koosneb kolmest novellist, kus eri ajastutel toimuvates lugudes kehastab Rea Lest kolme peaosalist - Maarat, Elinat ja Luna Leed, kelle elu panevad paika vastavalt iidsed traditsioonid ning kombestik, karm riigikord ja võimude valvas pilk ning ohjeldamatu vabadus ja sellest tulenev tühjusetunne

„Film liigub kolmes erinevas aegruumis, loob seoseid ja mustreid, mis alateadvuses peidus. Sellist niidistikku ehitades saab inimesele lähemale. Mõtestada, mõista või ära eksida. Igasugune kogemus rikastab. Loodan, et see film leiab äratundmise vaatajas, kes usub „sireliveini” kirgastavasse saladusse,” ütleb Sulev Keedus oma linateose saateks.

MEHETAPJA on motiiv rahvaluulest, mida tuntakse nii skandinaavia kui ka eesti pärimustekstides ja regilaulus. Filmi peategelane Maara on noor pruut, kes viiakse uude peresse. Pulmapäeva varahommikul algavad sündmused kulgevad läbi sajandivanuste kommete ja rituaalide.
Ometigi pole esialgu selgena näiv ilmapilt nii lihtne. 

SÜÜTU tegevus toimub 1949. aasta kevadel. Noor Elina on viimase sõja eest Ingerimaalt Eestisse küüditatud. Edasiküüditamise hirmus peab ta eestlase Heinoga sõlmima fiktiivse abielu ja kolima Heino onu korteri verandale, kus noortel on kummalgi eraldi nurk ja magamisase. Olukord muutub ohtlikuks, kui "organid" saavad vihje abielu fiktiivsusest.

VARI leiab aset tänapäeval, piir päriselu ja fantaasia vahel on hajumas. Peategelane Luna Lee on otsustanud põgeneda kodust, kuid tegelikult on see pagemine iseenda ja ümbritseva tühjuse eest. Teel satub ta töötu näitleja ja tema naise karile jooksnud suhte tunnistajaks, kohtub pastor Teofilosega ning vaatab rannas päikesevarjutust, ümbritsetuna eelmistest lugudest tuttavatest tegelastest.

Filmi treiler:
https://youtu.be/XyjzW0F3hIk

Täiendav info:
Dagmar Reinolt
dagmar.reinolt@gmail.com
56488651

Kalender

Uudised