26.02.2018

„Klassikokkutulek 2“ on vaid 10 päevaga toonud kinodesse üle 85 000 vaataja

Kümme päeva tagasi esilinastunud “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused” tegi kinoajalugu läbi aegada edukaima avanädalavahetusega, ning on tänaseks pidurdamatu tempoga tõusnud elitaarsesse "Poole miljoni klubisse", olles nüüd üks vaid neljast Eesti filmist läbi aegade, mis teeninud Eesti kinokassades üle 500 000 euro.Teised nende seas on “1944”, “Nimed marmortahvlil" ning muidugi "Klassikokkutuleku" esimene osa. Kõigi mainitud filmide tootjaks on Taska Film. Välismaistest filmidest on poole miljonilise kassa saavutanud Eestis läbi aegade vaid 12 filmi.

Hoolimata sellest, et EV100 programm inimesed telekate ette naelutas on "Klassikokkutulek 2" teise nädalavahetuse lõpuks oma rekordilisele algusele veel ligi poole võrra vaatajaid juurde kogunud, olles tänaseks kinodesse meelitanud 85449 kinokülastajat.

Filmi produtsent Kristian Taska on publiku soojast vastuvõtust liigutatud ning kommenteerib: "Nüüd võib kindlalt öelda, et filmist "Klassikokkutulek 2" tuleb neljas Eesti taasiseseisvusaja üle 100 000 vaataja koguv Eesti film ja seda veel rekordiliselt kiire ajaga. 27 aasta kohta 4 Eesti filmi. Pole just palju.”

Filmi teise produtsendi Evelin Penttilä sõnul jõuab film alates sellest nädalast ka paljudesse maakinodesse. "Usume, et “Klassikokkutulek 2” toob palju nalja ja naeru ka vaatajatele, kes elavad suurtest linnadest väljaspool,” sõnab Penttilä.

Lisainfo:
www.vaatafilmi.ee/klassikokkutulek2

Ivo Kallasmaa
Kommunikatsioonibüroo Dalton
506 4593
ivo@dalton.ee

Siim Rohtla
Levitus ja turundus
56 800 716
siim@vaatafilmi.ee

Kalender

Uudised

Eesti dokumentaalfilmid mainekal Toronto dokfilmifestivalil Hot Docs

Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna dokumentaalfilm “Rodeo” valiti festivali Hot Docs eriprogrammi The Changing Face of Europe, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Samal festivalil osaleb ka eriprogrammis Special Presentations Hispaania-Eesti dokumentaalfilm “Alberti leiutamine”. Filmid linastuvad Toronto festivalil aprilli lõpus.


Loe lisa

EV100 filmiprogramm alustab

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi avateos „Seltsimees laps“ esilinastub 23. märtsil.
Leelo Tungla autobiograafiliste teoste „Seltsimees laps ja suured inimesed“ ning „Samet ja saepuru“ ainetel kirjutatud mängufilmi tegevus viib meid 1950ndate alguse Nõukogude Eestisse, kus stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel.
Loe lisa