22.05.2018

Krakovi filmifestivalil tähistatakse Eesti Vabariigi juubelit suure Eesti fookusega

Krakovi filmifestival on valinud Eesti sajanda sünnipäeva puhul oma fookusriigiks. 27. mail algava festivali programmist leiab kuus dokumentaalfilmi ja EKA animaprogrammi, mille on koostanud Priit ja Olga Pärn. Fookuse raames toimub ka Eesti tootmisvõimalusi ja filmimaastikku tutvustav konverents. Festival lõpeb 3. juunil.Dokumentaalfilmide programmi avab Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma “Rodeo”, mis on avameelne ja eneseirooniline lugu kaasaegse Eesti loomisest. Krakovis toimub ka Jaanis Valgu esimese täispika dokfilmi “Ahto. Unistuste jaht” rahvusvaheline esilinastus. Film vaatleb Ahto Valterit – unistajat, seiklejat ja meremeest. Programmis linastuvad ka Ksenia Okhapkina poeetiline dokfilm “Tule tagasi vabana”, mis jutustab sõjast räsitud Tšetšeenia külast, mille sümboolseks keskpunktiks on surnuaed, ning Peeter Rebase “Tashi Delek!”, mis on universaalne lugu vaimsuse ja materialismi konfliktist. Eesti programmi kuulub ka Aljona Suržikova “Lumi punasel lagedal” – lugu sellest, mida tähendasid 2014. aasta taliolümpiamängud Sotšis sealsetele Eesti küladele. Samuti näeb Amsterdami rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil (IDFA) esilinastunud Ingel Vaikla linateost “Roosenberg” – isilikku sissevaadet kohtumisele nelja nunnaga modernistlikus Belgia nunnakloostris. Programmi lõpetab festivalidel edukaks osutunud Terje Toomistu “Nõukogude hipid”, mis ajab kohalike lillelaste jälgi.

Krakovi Eesti fookus jõuab festivalipublikuni koostöös Eesti Filmi Instituudi, Eesti Suursaatkonnaga Varssavis ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Festivali fookuse eesmärk on tõsta teadlikkust Eesti filmikultuurist, edendada Eesti ja Poola vahelist filmialast koostööd ning tähistada eesseisvat juubeliaastat.

Eesti filmide eriprogrammid jõuavad EV100 välisprogrammi raames selle aasta jooksul veel mitmetele suurtele ja olulistele rahvusvahelistele festivalidele.

Koostanud:
Birgit Pajust
Eesti Filmi Instituut
Turundusspetsialist
5564 8132

Kalender

Uudised

Euroopa noored valisid oma lemmikfilmiks "Poksiplika"

Üleeuroopalise hääletuse tulemusel võitis Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna Hollandi draama "Poksiplika". Film, mis räägib mässumeelse tüdruku teekonnast kikkpoksi meistriks, jõuab levitaja Estinfilmi vahendusel varsti ka Eesti ekraanidele.
Loe lisa