08.05.2020

Kriisiabi filmivaldkonnale. Raha taotlemine kultuuri ja spordi abipaketist on avatud 8. maist 2020

Taotlusvoor avatakse 8. mail ning taotluste esitamise tähtpäev on 18. mai 2020.Taotlusvooru eesmärk on tagada väärtfilmikinode, filmitootjate ja -levitajate ning muude filmivaldkonna ettevõtete majanduslik jätkusuutlikkus olukorras, kus COVID-19 puhangu tõttu on filmiprojektid jäänud pooleli ning väärtfilmikinode tulud on väga suurel määral langenud. Kompenseeritakse filmivaldkonna organisatsioonide põhitegevusega seotud kulusid, mille katmiseks planeeritud tulud on oluliselt langenud.

Taotlusvooru aluseks on määrus „COVID-19 puhangust tingitud erakorraline abi kultuuri- ja spordivaldkonnale“ ja seletuskiri (570.63 KB, PDF).

Taotlusvooru tingimused ja taotlemise elektrooniline keskkond:
https://www.kul.ee/et/kriisiabi-filmivaldkonnale

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa