09.04.2018

Lauri Lagle uus film "Portugal" varsti kinodes

“Portugal” on sügav ja sume nagu suveöö, see on füüsiline kulg ja vaimne rännak, mille sihtmärgiks ei ole vaid geograafiline punkt maakaardil.
Karina ja Martin on vabaabielus olevad lapsevanemad, kelle omavahelises armastuses pole põhjust kahelda. Aga kui hing ihkab midagi veel, mingit seletamatud kõdi, saavad alguse sündmused, kus miski pole enam endine. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.
Järgides oma sisemist tungi algab otsingute teekond, mis on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kes kõik on teel ja kel kõigil on üks eesmärk – leida õnn.

“Portugal” vaatleb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud. Kelle isklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub.
Kergelt koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Režissöör ja stsenarist: Lauri Lagle
Operaator: Erik Põllumaa E.S.C.
Kunstnik: Kamilla Kase
Osades: Mirtel Pohla, Margus Prangel, Taavi Eelmaa, Jarmo Reha, Anne Türnpu
Montaaž: Liis Nimik, Hendrik Mägar
Produtsent: Tiina Savi, Ivo Felt
Tootja: Allfilm
Esilinastus: April 12, 2018

Kontakt

Allfilm
Tiina Savi
Tel: +372 5399 3411
E-mail: tiina.savi@gmail.com
www.allfilm.ee

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa