21.03.2018

Lõppesid EV100 mängufilmi “Eia jõulud Tondikakul” võtted

Eelmise nädalaga lõppesid Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kuuluva mängufilmi “Eia jõulud Tondikakul” võtted. Eesti esimene laste jõulufilm jõuab kinoekraanidele detsembris. “Eia jõulud Tondikakul” on üks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodavatest filmidest. See räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi stsenarist ja režissöör Anu Aun ütles, et enam kui kahekuine intensiivne võtteperiood läks igati korda. “Suur aitäh selle eest suurele ja väga pühendunud meeskonnale,” ütles Aun. “Lapsed, loomad ja lumi,” võttis Aun kokku kolm suurimat väljakutset, mis võtete eel terendasid. “Ning kõigi kolmega läks meil hästi. Lastest näitlejad ületasid meie kõigi ootusi ja pidasid karmides oludes suurepäraselt vastu. Loomad saime filmi tarvis kenasti näitlema ja imelist koostööd tegi meiega ka ilmataat - sisuliselt tuli lumi võtete alguseks maha ja sulas ära niipea kui välivõtted lõpetasime,” rääkis Aun.

Filmi kahe lapsest peaosatäitja otsingud vältasid mullu ligi pool aastat, 3000 lapse seast osutusid valituks Tallinnast pärit 10-aastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. Lastest kõrvalosatäitjateks valiti Annabrith Heinmaa ja Marvin Inno.

Laste kõrval astuvad filmis üles mitmed tuntud näitlejad nagu Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb lastefilmis laulja Liis Lemsalu, kellel on üks kandvamaid rolle.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Filmi planeeritav eelarve on ligi 1,1 miljonit eurot ning see valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Lisainfot leiab www.EV100.ee.Fotod (autor Kristjan Mõru) on allalaetavad siit:
https://www.dropbox.com/sh/bz3f9ztclvpktt5/AAAGxw-FYB6dZGlcQHKDpESha?dl=0 

Filmi Facebooki leht: https://www.facebook.com/eiafilm/

Lugupidamisega
Ilmar Kahro
filmi pressiesindaja 
tel: 58864200 
ilmar.kahro@eiafilm.ee 

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa