23.05.2018

Maailma esilinastus Kumu auditooriumis

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse algatusel loodud eksperimentaalne dokumentaalfilm pakub haruldase lähivaate rahvusvaheliselt tuntud kunstniku loomingule. Filmi kaheaastane võtteperiood langes aega, mil Katja Novitskova valmistas ette ja esitles oma senise karjääri mahukamaid projekte, teiste hulgas esimesi soolonäituseid Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias: “Koidiku missioon” Hamburgi Kunstihoones, “Maa potentsiaal” New Yorgi Linnavalitsuse pargis ning “Loki kindlus” Cc Fondis Shanghais.

Antropoloogia- ja filmitaustaga autor Piibe Kolkat tõukas filmi tegema Katja Novitskova huvi visuaalsete tehnoloogiate suhtes ning “veider võlu”, mida ta installatsioonides loob. Protsess andis võimaluse kogeda Novitskova kunsti kiirete kaadrivahetuste ja tähelepanukonkurentsi tingimustes tavatult pikalt ja keskendunult. Film on katse seda kogemust audiovisuaalsesse keelde tõlkida.

Filmis loovad kaamera ja filmija, mikrofonid ja helisalvestaja alternatiivseid perspektiive seitsmeteistkümnele sekundile, mis on mõõdetud kunstivaatamise keskmiseks pikkuseks. Kuidas suhestuvad installatsioonid ja skulptuurid neid ümbritseva füüsilise ja mõttelise kontekstiga? Mis toimub teoste sees, nende vahel ja seostes teiste kehadega – masinlike, loomalike ja inimlikega?

Idee algataja Karin Laansoo sõnul võttis arenduskeskus endale filmi produtseerides esmakordselt uue rolli: “Väga harva on kaameral võimalus olla juures, kui sünnib tipptasemel kaasaegne kunst. Piibe Kolka on haruldaselt hea vaistuga navigeerinud Katja Novitskova tulevikku kuuluvat kunsti ning ootame võimalust näidata filmi peale Tallinna esilinastust tänavu veel Berliinis ja Londonis”.

Film on eesti ja inglise keeles, subtiitritega. Pikkus 45 min

Produtsent Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.
Toetasid Outset Eesti, Kultuurkapital ja IM Arvutid.

Lisainfo:
Kadri Laas
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
+372 5669 8720

Kalender

Uudised

EV100 animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ sai viipekeelse tõlke

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud täispikast animafilmist „Lotte ja kadunud lohed“ valmis Eesti esimene vaegkuuljatele mõeldud viipekeelse tõlkega varustatud filmiversioon. Viipekeelne „Lotte ja kadunud lohed“ linastub 18. ja 19. jaanuaril Tallinnas ning 21. jaanuaril Tartus.
Loe lisa