09.01.2020

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.Festivali žürii põhjendas oma otsust pärjata „Eia jõulud Tondikakul“ parima lastefilmi tiitliga järgnevalt: „See film puudutas meie südameid. Looduse hoidmise teema on praegu väga oluline ja aktuaalne ning oleme kindlad, et lisaks meile kõnetab see paljusid inimesi üle kogu maailma. Lisaks rõõmustas meid, et „Eia jõulud Tondikakul“ on film, mis näitab lastele, et nemadki saavad panustada sellesse, et muuta maailma paremaks paigaks.“

Möödunud aasta maikuus rahvusvahelist festivaliteekonda alustanud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ on poole aastaga linastunud pea kolmekümnele Euroopa festivalile lisaks veel Hiinas, Indias ja USA-s ning toonud koju arvukalt auhindu.

„Eia jõulud Tondikakul“ on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.  Filmi peaosades astuvad üles  11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb ka lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Creative Europe ja TV3


Lisainfo filmi kohta:
Facebookis: www.facebook.com/eiafilm 
Instagramis: www.instagram.com/eiafilm
„Eia jõulud Tondikakul“ kodulehel: www.eiafilm.ee
Filmi treiler: https://youtu.be/pxPlRUKYxes
Fotod (autor Kristjan Mõru):
https://drive.google.com/open?id=1xFwhpeMiDRHYaWxRFAkRFdw2fYuwOvOuKontakt:
Maario Masing
produtsent
Tel: +372 55 599 899
E-mail: maario.masing@gmail.com

Kalender

Uudised

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

27. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa

„Sipsik“ tegi kinodes kosmilise avangu

Läinud nädalal esilinastunud uus animafilm “Sipsik” äratas ellu ja tõi suurele ekraanile ühe armastatuima Eesti laste raamatukangelase Sipsiku. Film tõi eellinastuste ja avanädalavahetuse jooksul kinosaalidesse kogunisti 50048 silmapaari, mida on rohkem kui ükski kodumaine perefilm seni saavutanud on.


Loe lisa