24.05.2019

Mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ rahvusvaheline esilinastus toimub Zlini laste- ja noortefilmide festivalil

Täna esilinastub esmakordselt väljaspool kodumaad Anu Auna mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“. Filmi rahvusvaheline esilinastus toimub Tšehhis, Zlini laste- ja noortefilmide festivalil. Tegemist on ühe vanima ja suurima noorele publikule suunatud filmifestivaliga kogu maailmas. Festival toimub tänavu juba 59-ndat korda ning toob publikuni üle 300 filmi rohkem kui viiekümnest riigist. Festivali võistlusprogrammi kuulub 12 mängufilmi, mis kandideerivad Kuldkingakese auhinnale.“Meie jaoks on suur au, et Eia on valitud sedavõrd maineka laste- ja noortefilmide festivali programmi. Rõõm tõdeda, et meie film on nii suurt huvi äratanud ka väljaspool Eestit ning peagi jõuab film ka välisriikide publikuni” kommenteeris filmi režissöör Anu Aun.

Äsja toimus filmi “Eia jõulud Tondikakul” turulinastus ka Cannes'i filmiturul, kus olid filmi esindamas produtsent Maario Masing ning filmi rahvusvaheline levitaja Xiaojuan Zhou Kanada levifirmast Attraction Distribution.

“Loeme Eia tutvustamise Cannes'i filmiturul igati kordaläinuks kuna tänase seisuga on film müüdud juba Poola, Taiwani, Hollandisse, Belgiasse ja Luxemburgi,” sõnas filmi produtsent Maario Masing.

Maario Masing osales tänavu ka Cannes'i filmituru raames toimunud filmiprodutsentide programmis “Producer's network”. Programmi eesmärgiks on viia andekad produtsendid kokku potentsiaalsete kaastootmispartneritega ning aidata neil luua uusi kontakte rahvusvahelises filmivõrgustikus. Masing tutvustas Cannes'is võimalikele koostööpartneritele ideed luua järg filmile “Eia jõulud Tondikakul”.

“Eia jõulud Tondikakul” on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.  Filmi peaosades astuvad üles 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb ka lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Creative Europe ja TV3


Filmi treiler: https://youtu.be/pxPlRUKYxes
„Eia jõulud Tondikakul“ koduleht: www.eiafilm.ee
„Eia“ Facebookis: www.facebook.com/eiafilm
„Eia“ Instagramis: www.instagram.com/eiafilm


Kontakt:
Maario Masing
produtsent
Tel: +372 55 599 899
E-mail: maario.masing@gmail.com

Kalender

Uudised

Elektriteater kutsub Jüri Järveti 100. sünniaastapäeval kinno

18. juunil täitub sada aastat fenomenaalse näitleja Jüri Järveti sünnist. Tartu Elektriteater kutsub sel puhul vaatama üle maailma tuntust kogunud filme, kus osatäitjaks Järvet. Kinolinal näeb kolme filmi Järveti näitlejakarjääri kõrgajast: Shakespeare´i üheks parimaks ekraniseeringuks peetud “Kuningas Leari”, kultuslikku ulmefilmi “Solaris” ning Eesti komöödiaklassikasse kuuluvat “Viini postmarki”.
Loe lisa