29.10.2019

Martti Helde mängufilmi „Skandinaavia vaikus“ tunnustasid nii kriitikud kui publik

Möödunud nädalavahetusel lõppenud Riia rahvusvahelise filmifestivali põhiprogrammis linastunud „Skandinaavia vaikus“ pälvis FIPRESCI ehk kriitikute žürii auhinna. Žürii tõstis esile filmi rafineeritud pildi- ja helikeelt, mis aitavad lool mõjusalt vaatajani jõuda.Lisaks professionaalse žürii tunnustusele võitis film „People’s Choice“ auhinna, mis antakse välja publiku lemmikule.

Need tunnustused on väga innustavad ning näitavad, et eestimaine autorifilm võib kõnetada rahvusvaheliselt nii kogenud vaatajat kui laiemat publikut. See, et meie film on piiride ülene on suur kompliment kogu meeskonnale!“ sõnas filmi stsenarist ja režissöör Martti Helde auhindadest kuuldes.

Tänavu kuuendat korda toimunud Riia rahvusvaheline filmifestival leidis aset 17.–27. oktoobrini. 

„Skandinaavia vaikuse“ rahvusvaheline esilinastus toimus käesoleva aasta juunis Shanghai filmifestivalil ning on suvest alates reisinud festivalidel üle maailma.

Filmi idee autor on Martti Helde ning stsenaarium on sündinud koostöös inglise stsenaristi Nathaniel Price’iga. Peaosatäitjad on Rea Lest ja Reimo Sagor, heliloojana teeb oma filmidebüüdi Mick Pedaja. Mängufilmi produtsent on Elina Litvinova ja tootja filmistuudio Three Brothers koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

Filmi operaatorid on Erik Põllumaa („Risttuules“) ja Sten-Johan Lill („Päevad, mis ajasid segadusse“), kunstnik Anneli Arusaar („Jää“), kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver („Risttuules“), grimmikunstnik Liisi Roht („Tõde ja õigus“), montaažirežissöör Jaak Ollino Jr. ja helirežissöör Matis Rei („Tõde ja õigus“).

TREILER


Kontakt:
Elina Litvinova
Produtsent
Elina@helde.ee
+372 5691 3377


Lisainfo:
https://rigaiff.lv/2019/en/news/riga-iff-announces-its-2019-winners/?fbclid=IwAR1LZSrw5RVtTN0YXH3dMnvbZin0BnPudpBGvPxkDnR94IBDUJI_4JA6T9k

Kalender

Uudised

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa

„Sipsik“ liitus 100 000 klubiga

Kodumaine animafilm “Sipsik” on eileõhtuse seisuga kinodesse toonud juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles 10. Eesti film, mis liitus nn “100 000 klubiga”! Sellesse auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette üle 100 000 silmapaari meelitanud.
Loe lisa