17.10.2018

New Yorgis toimub esimene Balti filmifestival

18. - 21. oktoobrini toimub New Yorgi Balti filmifestival, mille raames näidatakse valikut Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloomingust, aga ka vanemaid filme kullavaramust.New Yorgi Skandinaavia majas toimuval üritusel näidatakse kokku 18 filmi ja enamjaolt on tegemist filmide esmakordse näitamisega kas New Yorgis või USA-s üldse.

Eesti filmidest on programmi valitud Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma dokumentaalfilm „Rodeo“, Jaak Kilmi „Sangarid“, lühifilmidest tulevad näitamisele Anna Hintsi „Jää“, Madli Lääne „Kolm päeva augustis“, Jeronimo Sarmiento „Jahiloom“ ja Chintis Lundgreni animafilm „Manivald“. Oma filmi sõidab esitlema ka režissöör Raimo Jõerand. Festivali avab retrospektiiv Baltimaade vanematest dokumentaalfilmidest ja nende hulgas on ka Andres Söödi „511 paremat fotot Marsist“.

Lisaks toimub 17. oktoobril New Yorgi ülikoolis Balti poeetilisele dokumentaalfilmile pühendatud erilinastus ja paneeldiskussioon, millel osaleb ka produtsent ja režissöör, Tallinna Ülikooli filmiloolane Riho Västrik. Erilinastusel näidatakse ka Mark Soosaare dokumentaalfilmi „Kihnu naine“.

Balti filmifestival New Yorgis sünnib Eesti, Läti, Leedu New Yorgi peakonsulaatide, New Yorgi Skandinaavia maja ning Eesti Filmi Instituudi, Läti filmikeskuse ja Leedu filmikeskuse koostöös. Lisaks Baltimaade filmikultuuri tutvustamisele on ürituse ühiseks eesmärgiks tähistada ka käesolevat juubeliaastat.

Info festivali kohta
www.balticfilmfestival.com
www.scandinaviahouse.org/events/new-york-baltic-film-festival/
https://www.facebook.com/events/228025837972810/?ti=ia


Lisainfo
Eda Koppel
Eesti Filmi Instituudi turundusjuht
eda@filmi.ee
5203306

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa