17.10.2018

New Yorgis toimub esimene Balti filmifestival

18. - 21. oktoobrini toimub New Yorgi Balti filmifestival, mille raames näidatakse valikut Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloomingust, aga ka vanemaid filme kullavaramust.New Yorgi Skandinaavia majas toimuval üritusel näidatakse kokku 18 filmi ja enamjaolt on tegemist filmide esmakordse näitamisega kas New Yorgis või USA-s üldse.

Eesti filmidest on programmi valitud Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma dokumentaalfilm „Rodeo“, Jaak Kilmi „Sangarid“, lühifilmidest tulevad näitamisele Anna Hintsi „Jää“, Madli Lääne „Kolm päeva augustis“, Jeronimo Sarmiento „Jahiloom“ ja Chintis Lundgreni animafilm „Manivald“. Oma filmi sõidab esitlema ka režissöör Raimo Jõerand. Festivali avab retrospektiiv Baltimaade vanematest dokumentaalfilmidest ja nende hulgas on ka Andres Söödi „511 paremat fotot Marsist“.

Lisaks toimub 17. oktoobril New Yorgi ülikoolis Balti poeetilisele dokumentaalfilmile pühendatud erilinastus ja paneeldiskussioon, millel osaleb ka produtsent ja režissöör, Tallinna Ülikooli filmiloolane Riho Västrik. Erilinastusel näidatakse ka Mark Soosaare dokumentaalfilmi „Kihnu naine“.

Balti filmifestival New Yorgis sünnib Eesti, Läti, Leedu New Yorgi peakonsulaatide, New Yorgi Skandinaavia maja ning Eesti Filmi Instituudi, Läti filmikeskuse ja Leedu filmikeskuse koostöös. Lisaks Baltimaade filmikultuuri tutvustamisele on ürituse ühiseks eesmärgiks tähistada ka käesolevat juubeliaastat.

Info festivali kohta
www.balticfilmfestival.com
www.scandinaviahouse.org/events/new-york-baltic-film-festival/
https://www.facebook.com/events/228025837972810/?ti=ia


Lisainfo
Eda Koppel
Eesti Filmi Instituudi turundusjuht
eda@filmi.ee
5203306

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa